1. 1.
  a dan z ye aklınıza ne gelirse eski coşkusunun, keyfinin, tadının kalmaması hatta posasının bile ortalıktan kaybolması. ne internette takılmanın, ne sokağa çıkıp gezmenin,ne maç seyretmenin, ne gazete okumanın, ne bulmaca çözmenin, ne balık tutmanın, ne porno seyretmenin, ne iddaa oynamanın, ne sözlükte yazmanın, ne gece yorganın altında sevgiliyle mesajlaşmanın, ne gece 3lerde yıldızlara sigara ateşlemenin, ne sabah patates kızartması kokusuyla uyanmanın, ne gazetenin üzerine çekirdek döküp dudaklar şişene kadar çekirdek yemenin, ne yiğenleri bisiklete bindirip arkasından itmenin, ne arabanın içinde oturup müzik dinlemenin, ne ablayı arayıp ''gelirken 1 paket sigara al '' demenin, ne balkona çıkıp yağmur suyunu fırçayla çekmenin, ne apartman merdivenlerini hızlıca inmenin, ne ucu kırık terlikle bakkala gitmenin, ne tren istasyonunda bir banka oturup rayları seyretmenin, ne ne ne ne ne ne... ve daha binlercesinin eski tadının olmamasına bazen gerçekten çok içerliyorum. hani bunlar küçük şeylerdi ama hepsi büyük mutluluklardı bizim için. şimdilerde hiçbirinden tat alamamak o kadar berbat ki, ancak eskiye dönüp tadını hatırlamaya çalışmak keyif veriyor.

  evet, umarım bu geçicidir ve her şeyin tadı kaldığı yerden devam eder. yoksa hayat bu cümlelerin başına ne koydukça daha da çekilmez olacak. zira tümcelerin başına ''ne'' ler gerçekten yakışmıyor, tıpkı suratlarımıza çöken ağır somurtkanlıklar gibi.

  artık olumsuz ön ekler defolsun gitsin hayatımızdan ve geceniz güzel olsun.
  5 ... brell
 2. 2.
  çünkü, sen artık o eski tatlı kişi değilsindir.
  -1 ... budapest express
 3. 3.
  yaşananlara tad verenin olmamasından kaynaklanıyordur, tuz olmadan yemeğin tadının kötü olması gibi örneğin.
  ... smyrna2909
 4. 4.
  belki yaşın kemale ermesinden, belki kısa yahut uzun süreli hafif depresif ruh halinden, belki de zamanın ruhunu kabullenmek istememekten kaynaklanan durum.

  mevcut olanlardan tat almaya çalışmak bir çözüm olabilir sanki ama yine de geçmişi hayır ve özlemle hatta derin bi hasretle yaadetmek bence çok güzel...
  ... vuzii
 5. 5.
  sanırım büyüyoruz. ve biz büyüdükçe; caddeler küçülüyor, tahammül azalıyor, saygı tükeniyor.

  eskisi gibi değiliz, hiç olmayacağız. tükenmişliklerimizi uzun uzun masalara yatırıp, pişmanlıklarımızın şerefine bir bir içeceğiz. bakarsınız boğazımıza gelip çöreklenen düğüm o an çözülüverir. 'şerefe' diye kalkan her kadeh, bakarsınız beraberinde huzuru da getirir. imkan dahilinde tüm bu sayılanlar, yapılabilecek şeyler belki ama 'yapmaya gücün var mı?' diye soranımız yok.

  hepimiz günü gelince, kendi bacağımızdan asılmaya bekleyen koyunlarız. hayat getirdi bizi ta buralara. düşüncelerin hiç ölmüyor olması ne acı değil mi?
  1 ... 3vaktekadar4
 6. 6.
  bilim adamları bu durumu, yaşlandıkça tat alma hücrelerinin ölmesi olarak acıkıyorlar.
  3 ... judas
 7. 7.
  2018 itibariyle,
  Şeftali,
  Karpuz,
  Meme,
  Gofret,
  Muz (çok pahalı, 9,90)
  Kırmızı Erik.
  1 ... tornaci tacettin abi