1. 1.
  (bkz: görücü usulü)

  Boşanmaların büyük sebeplerinden. Evet.
  3 -3 ... hepinizi sevmiyorum
 2. 2.
  merhaba bile diyemezken insanlar neler yapıyormuş.
  2 ... hastavilla
 3. 3.
  sevdiceği, istemeden dün gece aldatmaya yol açarak, acayip sözlü özlem tekin şarkılarına meze olmakla eşdeğer leş eylem.
  1 -1 ... batirel school of economics
 4. 4.
  mantıklı.

  genelde annelerin bulduğu kız, senin binlerce yıl arasan bulamayacağın kadar güzel olur.
  2 ... sapnu puas
 5. 5.
  Uzun yıllar flört edip (4-5 yıl en az) severek evlenen çiftlere göre daha az boşanmayla sonuçlanan durum. En azından gözlemlediğim kadarıyla. Severek evlenen çiftler yıllarca flört ettikten sonra pek paylaşacak bişeyleri olmadığı için olabilir. Görücü usulü olanların henüz paylaştıkları bişey olmadığı için zamanla birbirini tanıyıp daha iyi anlaştıkları da bir gerçek, genel olarak söylüyorum çevremden gözlemlediğim kadarıyla. Uzun yıllar flört eden çiftler genelde iki yüzlü oluyorlar ve evlendiklerinde çirkinleşebiliyorlar yani hiç bilmediğiniz Bi özelliğini yıllarca gizlediği ortaya çıkıyor ve siz de hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Ama görücü usülünde kişi neyse odur ve onu o an tanıyorsunuz. Görücü usulü evlenin süper vs demiyorum fakat beni bu durumlar çok şaşırtmıştır. Paylaşmak istedim.
  3 -1 ... drdex
 6. 6.
  tanıyarak evlenince noluyor sanki, en azından "değişti" demezsin.

  tanım: tanımadan evlenme eylemi.
  10 ... felisdomesticus
 7. 7.
  Eskiden makbule geçen evliliklerdir. Şimdi mahalleliye sorsan "nasıl biridir bu kız/ oğlan?" desen kimse cevap veremez. Çocuğunun nerede, ne haltlar yediğini bile bilmiyor ki anne-babalar. Onlar öncedenmiş.
  6 ... vasilissa
 8. 8.
  tanıyınca evlenmek istemiyorsun zaten en iyisi tanımadan evlenmek.
  3 ... milimetres