1. 1.
    memleketteki ateistlere bakıyorum; efendilik bunlarda, saflık bunlarda, tırsaklık bunlarda, arsızlık, gözükaralık, bonapartçı'lık ise bunlarda değil.

e be dalyarak kardeşim, esasında hayatını dört başı mamur bir mümin olarak yaşıyorsun. kumarın yok, karı kız desen hak getire, hırsızlık, adam asmak kesmek zaten tırsıyorsun biri fark eder de zopayı yer miyiz diye. o zaman söyle bana ateistlik niye?

en kral cami imamı bunlardan daha çok bulanmış islam'ın koyduğu kurallar anlamında "günah"a. adam uymadığı şeyi bir de anlatıp dünyada parasını kazanıyor, ekmeğini yiyor, evini çeyizini diziyor, bizimkisi de kurallarına uyduğu dini aşşağılayacak diye karanlık odalarda, toplumu aydınlatamadığına falan üzülüp yabancılaşma yaşıyor, kendini yiyor bitiriyor enayi.

doğru yola gelsen, kelimeyi şahadet getirsen cennet'te kapacaksın beşiktaş çarşı, arakat, 2+1, kombili, manzaralı daireyi, ama sırf şekil olsun diye yok ateyizmdir de yok kişinin kendine olan özsaygısıdır, ethical integrity'dir. allaaşkına adam olun, hepiniz namazında niyazında adamlar sayılırsınız. bi alkolünüz var, o da islam gibi bağışlayıcı bir dinde tolere edilmeyecek bir şey değil. karşılığını almadığınız enayilikler için bok yoluna gitmeyin sonra.

tövbe edin, istiğfar getirin, diz çökün, benim yanakları al, düşüncesi saf, naif keko kardeşlerim.
    2 -1 ... horrible secret
  2. 2.
    (bkz: eşhedülülü) diyerek destek verdiğim oluş.
    -1 ... entrysiyle costuran yazar
  3. 3.
    (bkz: bütün günahları müslümanların işlemesi)
    1 -2 ... creepy doll
  4. 4.
    Günah işlememek, iyi bir insan olmak allah için yapılır. Allah için yapılmayan iyiliğin bir değeri yoktur. Allah'a inanmak anahtarı çevirmektir, eğer anahtarı çevirmezsen ne kadar çaba göstersende boşunadır. Ben din olmadanda iyi bir insanım diyen ateistlere gelince; amaç zaten iyi adamla birlikte kötü adamında iyilik yapmasıdır. iyiliğin kişisel tatmin için değil allah için yapılmasıdır.
    -1 ... andarkankabrides
  5. 5.
    Ateist diye rahatça günah işleyebilir demek müslüman zekası galiba, adam öncelikle kendisi için günah işlemiyor yani kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmıyor yani insan nedir insanlık nedir nasıl insan olunur gibi kavramların farkında sırf cehennem var aq alkol almayım ya da günah işlemeyim mantığından allah korkusundan dolayı bir yaşam tarzı yok, buna insanın kendisini bulması deniyor mesela ateist kötü bir adamı anlamak kolaydır nettir ama dindar olup kötü olan bir adamı anlamak algılamak zordur dinin arkasına sığınır hırsızlık yapar sonra af dilemek için Camii ye gider oruç tutar vergi kaçırır işte bunlar ateistlerden çok daha tehlikeli önemli olan nokta din ya da ateistlik değil insanın kötü ya da iyiyse şeffaf olabilmesi.
    1 -1 ... bufuz
  6. 6.
    bir gafil beyanıdır. Ya da cahil de olabilir. Kafir olma ihtimali de göz ardı edilmemelidir.
    ... philosophia19
  7. 7.
    (bkz: dine dönüyorum yer açın)
    ... balik adam