1. 1.
    Tüm genellemeler yanlıştır görüşünü çökerten bir genelleme.

Hayatında eğitimli bir çingene gören var mı? Yoktur. Çünkü eğitimli bir çingene olamaz.
    6 -3 ... keyf kahyasi
  2. 2.
    Çünkü çingenelere bu fırsatı kimse vermez..insanlara yaşam hakkı vermezsen yaşamini senden alırlar..

Adamlara kimse iş vermez..çalmak zorunda kalırlar..kimse ev vermez..köprü altlarında yaşamak zorunda kalırlar..çocuğumla bir çingene çocuğu aynı sınıfta olşa cocugunu o okuldan alırsın..

Eee iyi ki baş kaldırmıyorlar..
    4 -5 ... salmisra
  3. 3.
    Vardır illaki, ama azdır.

Sebebi tamamen kültürel.

Ailede o yönde bir motivasyon almıyorlar.

Henüz çok genç ve tecrübesiz yaşlarda okulu kırıp kaçıyorlar.

Sonra pişman oluyorlar mı bilmiyorum.

Kadınları ise zaten göndermiyorlar.
    6 ... 00gerizekalibucocuk
  4. 4.
    Olsun. Bu topluma müzik de gerkli.

iyi ki varsınız roman kardeşler.
    1 -1 ... lipsos
  5. 5.
    Eğitim sadece diploma almak değildir. Çocukluktan itibaren enstrüman eğitimi alıyorlar. Geneli illegal olan geçim yollarını öğreniyorlar. Çingene müfredatınca eğitim alıyorlar.

Selam ve 50 kuruş ile.
    2 -1 ... star tirrek
  6. 6.
    insanların alnında kimliği mi yazıyor lan dümbelek? tanıdığın tüm eğitimli insanlara gidip sordun mu ne, neci olduğunu? boş insanlarsınız.
    4 ... tricker
  7. 7.
    Adamların yaşam felsefesine uymuyor. Senden benden mutlular.
    2 ... ilmin pesinde depar atan adam
  8. 8.
    Bazı yerlerde karakter olarak çok cahil olanları saçma sapan olaylar çıkarıyor. Hatta bir kez hitler iyi ki imha kamplarına atmış bile demiştim kapkaççılığa girişmişlerdi bir de olay çıkarmışlardı çünkü
    4 -1 ... tolga06 serezli60
  9. 9.
    1 polis, 1 öğretmen, 1 banka memuru olan çingene ( roman ) gördüm ve tanıdım. Hepsi de belli seviyeye geldikten sonra çıktığı yere geri dönmemiş hatta artık romanlığı inkâr Edip normal bir Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak hayatına devam ediyor. Öğretmen olan eşinden bile roman olduğunu gizlemiş ayrıca...
    2 -1 ... lejyoner kemal
  10. 10.
    Yüksek lisans yapmış matematik mühendisi arkadaşım var.
    2 -1 ... heinrich