1. 1.
    Yazım yanlışlarından imla hatalarından geçilmeyen bir yazı olsa da ne kadar boş konuştuğunu anladığım yazı.

Dindar değilim lakin buna gayet güzel cevaplar verebilirim, bence beyninizi kullanırsanız siz de bulabilirsiniz...
    3 ... sezenist a feminist
  2. 2.
    öncelikle mutluluğun para ve tiple sahip olunabilecek bir şey olduğunu sanman yanlış.

zengin ve gideri olan insanların hiç bir problemi olmadığını düşünmen yanlış.

insanların bir çok özellikleri var sadece 2 kritere göre sınıflandıramazsın.

çok güzeldir, babasından milyar dolarlar kalmıştır, ama kronik psikolojik hastalıkları vardır. hayattan gram zevk alamaz.

iki bilinmeyenli denklem muamelesi yapmayın amına kodumun hayatına, milyonlarca etkenden bahsediyoruz.

ayrıca herkesin statüsü farklı olayına gelecek olursak; dünyada zengin ya da fakirdin diyerek direk cennetin zenginler ya da fakirler kademesine atmıyorlar insanı.

misal;

a kişisine dünyada iyi şeyler yapabilmesi için %3 fırsat verildi

b kişisine dünyada iyi şeyler yapabilmesi için %98 fırsat verildi.

a kişisinin % 3 lük iyi iş yapması = b kişisinin %98 lik iyi iş yapması.

senin yüz liran var, benim beş liram var. benim 5 lira sadaka vermemle senin 5 lira sadaka vermen bir değil.

tabi bunu yaparken ki niyetin, yapış şeklin, samimiyetin vs. vs. hepsi ayrı etken.

milyonlar cevaplı milyarlarca sorusu olan sınava sbs muamelesi yapmayın amk.
    4 ... yavuz ve unicorn
  3. 3.
    Sınav kağıdı okuyan türkçe öğretmeni tribine soktu beni bu başlık. Gözüme takılan her yazım yanlışına bir çizik atıyorum.
    1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  4. 4.
    Efendim aslında dindarların sorduğu, 'niçin varsın?' sorusudur. inançsız zaten bu soruya bir cevap veremez. Cevap verebileceğini iddia eden, kibirlenen taraf soruya cevap vermelidir.

'Allah seni niçin yarattı, neden yarattı?' sorusuna verdikleri cevap; 'ibadet etmek' için olur.

Allah ın onların ibadetine ihtiyacı var mıdır? Sen ibadet edince Allah ın egosu mu okşanacak? Allah ın egosu mu vardır? Sen ibadet etmeyince, cehenneme gittiğinde, Allah bundan zevk mi alacak? Acından yani.

Bu sorulara cevap verebilen dindar bilmiyorum.
    1 -3 ... yikanmak istemeyen cocuk
  5. 5.
    Müthiş sorgulama üstat.

Zekanıza hayran kaldım.
    1 ... yalnizca deli yalnizca sair
  6. 6.
    "niçin varsın?"

çok abartılı bir soru.

paradoksa sürüklüyor insanı.

galaksiler, gezegenler, yıldızlar yaratacak kadar güçlü ve bilgili bir varlığın kendisini yarattığına inanan bir insana; bu akla hayale gelemeyecek varlığın bir şeyi neden yaptığını soruyorsun.

allahın insana ihtiyacı mı vardı?

olamaz.

o bütün noksanlıklardan münezzehtir.

hiç bir eksikliği yoktur.

eksikliği olmayanın, ihtiyacı da olmaz.

ego?

olabilir mi böyle bir şey?

bilinci yaratanın bilinç altı olabilir mi?

insanlardan bir fayda mı sağlayacak?

yine aynı yere döndük, hiç bir eksikliği olmayanın, her hangi bir faydaya ihtiyacı olamaz.

zamanı yaratanın, yaşlanmak/ ölmek gibi bir sıkıntısı da olamaz ki; ardımda beni yad edecek birilerini bırakayım desin.

uzun lafın özü; her soruya herkesi ikna edebilecek cevap verilebilse ne inanmayan kimse kalırdı ne de dünyanın sınav dünyası olmasının bi anlamı olurdu.
    ... yavuz ve unicorn