1. 1.
    bakkala gidicem diyip, bida gelmeyen sevgilidir.

arkasından helva yapın.

-senden sıkıldım
    -daha iyisini buldum
    -bağlanamıyorum ben
    -bi ilişkiye hazır değilmişim(aslında seninle hazır değil)
    diyemeyen den sevgili tipi. oysa hiç gitmeyecek gibi gelenlerdir böyleleri.

kendisine saygısı yoktur.
    1 ... he gulum he he de gitsin
  2. 2.
    sevgilinize olan sevginiz bitebilir, soğuyabilirsiniz, belki başkasına tutulabilirsiniz, onu artık istemezsiniz.. bunların hiçbiri yüzünden tutup da kimseye şerefsiz diyemeyiz. zira hislerimiz ellerimizde olsa belki birbirimizi hiç sevmeyeceğiz. sizi severken neyin etkisindeysek, soğurken de onun etkisi... severken sövmüyoruz da.. neyse. olabilir gerçekten. ha burada emek vermek, sabretmek, çabalamak konuları tartışılabilir ama oralara girmeye gerek yok. illaki, sonuç olarak gitmeye karar verdiyseniz diyoruz.

olayın buradan sonraki kısmı önemli. eğer bu hisler yüzünden görüşmek istemiyorsan artık, karşındakine bir açıklama yapmak zorundasın. beraber hayaller kurduğun, kısa-uzun bir dönem paylaştığın, bir şekilde sana içini açan, belki iyi gelen bir insana bir açıklama yapmak zorundasınız. bu herşeyden önce bir saygıdır. yapılması gerekendir. yaşadıklarınıza olan saygıya ve en önemlisi o insanın hatırına, ona duyduğunuz saygıya yaraşan budur. aksi saygısızlıktır. illaki detay vermek zorunda değilsiniz. sadece bitmesini istiyorum deyin, olmuyor deyin, gerçeği söyleyin öyle gidin amk. birşey söylemeden gitmek ne menem birşeydir ne saçmalıktır. bir sabah uyanıyorsun ve gece mesajlaşarak uyuduğun sevgilin yok. ya da süreçle, önce soğuk davranıyor yavaş yavaş uzaklaşıyor ve bir gün yok. insanların aklıyla ve duygularıyla böyle oynamak olmaz. insanlar kendilerini sorgulamak zorunda kalmamalılar. eğer ondan kaynaklanan bir sebepse onu da söyleyin amk. ama kimseyi bir açıklama yapmadan terk etmeyin. korkaksınız çünkü. saygısızsınız. dün asla gitmeyecekmiş gibi konuşup bugün giderken bir açıklama yapmamak neyin kafası amk? ergen misiniz? insan içine karışmayın madem, kendi buhranlarınızın dehlizlerinde kalın öyle. kimseyi çekmeyin.
    1 ... he gulum he he de gitsin