bugün

insanın insani yönettiği düzenin dürüstlüğüne, eşitliğine inanmıyorum. oy vermek halkın yararına olsaydı, yasaklanırdı.
Çoğunluk kelimesinden nefret ediyorum.
herkes kendi çıkarları doğrultusunda siyaset yapıyor. "eşitlik" kavramının hakkını verebilecek bir parti yok.
tamamlayamayacağım başlık.

zira ilk defa, içime sine sine, ümit ile oy vereceğim.

tanım : yarım kalmış bir tümce, cümle, her neyse..
Amk düne kadar 20 parti vardı, nasıl bir cinssin ki, bir tanesi bile seni tatmin etmiyor.
Çünkü içimde bulunduğum toplumu önemsemeyecek kadar silik ve ezik bir kişiliğim şeklinde devam etmesi gerek.
henüz oy verecek yaşa gelmedim.

- sözlüğün %46 sı.
oy veriyorum fakat vermek istemiyorum. içimden gelerek vermiyorum. sırf boşa gitmesin diye basıyorum o mührü o kağıda. hiçbirinin bu ülkeye iyi geleceğini düşünmüyorum. siyaset genel olarak sidik yarışından başka bir şey değil bu ülkede ve aslında çoğu ülkede. herkes iktidar peşinde. insan gibi yaşayamıyor muyuz illa alfamız mı olsun? neden koyun gibi davranıp kendimize çoban arıyoruz?
Bir partiye oy vermek için o partinin ülkeni yönetmesini istemen lazım arkadaşım. Eğer hiç birini ülkeni yönetmeye layık görmüyorsan bundan doğal bir şey de yok. Kötünün olduğu her yerde iyi olmak zorunda mı. Çizgi film değil bu ülkenin siyaseti.

Sırf iktidardan memnun değilsin diye oy vermeyene vatan haini demeler falan. Ayıptır ya.