bugün

sözlükler aleminde birçok kişi tarafından kabul görmüş, uygulanmış ve hala uygulanmakta olan düşünce.

ne acı!

bir kişinin ne yaparsa yapsın, doğal haliyle takdir görememesi, kendi düşünceleriyle ön plana çıkamaması ve son çareyi toplumun büyük bir çoğunluğu tarafından kabul görmüş şeylere saldırmakta bulması ne acı.

bu düşünceyi beyninde barındıran kişilerin, amaçlarına ulaşabilmeleri için yetenekli olmaları da gerekmiyor üstelik. troll olarak ön plana çıkmak, bir başlık ile nickinizin altına onlarca yorum yapılmasını sağlamak o kadar basit ki, trollüğün çoğu kişiye cezbedici gelmesine ve son zamanlarda tüm sözlüklerde artış göstermesine şaşıramıyor insan.

trollerin çoğuna dikkat edin, bir süre sonra "ehe nasıl da yedi ama sazan herifler" diye ortaya çıkıp, herkesle nasıl taşşak geçtiklerini açıklarlar. bi nevi "sanal masturbasyon yaptım ben" yani.

inanmadığın, aklından bile geçirmediğin şeyleri sav olarak ortaya atıp, tüm gün pc başında birilerinin kuduruşuna şahit olup, bi' de buna sevinmek, yaptığınla övünmek... ne komik; ne trajikomik.

çoğu "sazan" bu kişilerin gerçekte bunları düşünmediğini bilse de, gerçekte bunları düşünen başka kişiler olduğunu bildiklerini gösterebilmek ve onlara iki tane doğru dürüst şey öğretebilmek için o başlıklar altına yazma ihtiyacı duyar aslında. ama troll olaya bu açıdan hiç bakmaz, bakamaz. ona göre o başlık altına yazılan her kelime, her küfür kendisinin zaferini pekiştirici etkenlerdir.

tüm gün pc başında trollük yapan bu kişiler aslen çok sosyal, sevilen insanlar olduğunu söylerler bir de.

hayır troll arkadaş. sen aslında çok sosyal, herkes tarafından sevilen biri olduğun halde, sırf eğlenmek için yapmıyorsun bunları. sen de biliyorsun ki, başka bir şekilde kimse tarafından siklenmiyordun, kendini bakteri gibi hissediyordun ve egonu yerlerden kaldırabilmek için son çaren "sazan avlamak" idi. işte o yüzden sen de hiçbir şey olamayıp da troll olmayı seçen/olmak zorunda kalan güruha dahilsin.

haydi şimdi sakinleş, git bi' elini yüzünü yıka.
kendi yazını copy paste yapmışsın.
Hayır ağlamıyorum, gözüme laiklik kaçtı.
Hiç bir şey olamamak demek troll bile olamamak demektir. Adabı vardır trollün öyle deme.
moderatör uyuyor. tebrikler kanser oldum.
trollde olamadım bari 31 çekeyim.
güncel Önemli Başlıklar