bugün

yalanın en büyüğü,daniskasıdır.
'asla' kelimesinin anlamı ile görünürde güçlü bağlar kurmuş,yaşam tarafından eğlenilecek olan insan modelinin sarfettiği cümlecik..
(bkz: yemin ederim)
(bkz: I swear)
kendini yalanlayan bir cümle
söylendiği anda özünden bir adım daha uzaklaşan cümle.
hiç yalan söylemem de,mübalağa yaparım,belki yanlış hatırlarım,efenime söliim beyazından sarfederim şeklinde hafifce yumuşatılabilecek cümle...
şahısların havada kendilerine güven eksikliği sezmeleri sonucu savunma mekanizmalaraını çalıştırarak telaffuz edecekleri cümlelerden biri..orneğin ben hiç başkasının arkasından konuşmam vs Temel cümle bana güvenebilirsin'in yan cümlelerinden biri..
(bkz: bi siktir git dedirten laflar)
hiç yalan söylemem cümlesini kullanan şahıslar tam bir tehlike arz eder. önemle uzaklaşılması rica olunur.
(bkz: hadi ya)
(bkz: at yalanı sikim inananı)
(bkz: yalanı doğru söylemek)
(bkz: yala yala)
''ben adamına göre yalan söylerim'' şeklinde düzeltilmesi gereken cümle.
(bkz: paradoks)
yalana giriş 1 dersini almış kişinin beyanatı.
işte herşeyin bir ilki vardır...
ben hiç yalan söylemedim ile başlayıp, yalan söylemem ve söyleyeni de sevemem ile biten durum...
yalan söylerim'in insan gururuna yedirememe gibi durumlar sonucu tersinir özellik göstermesi...
kendine gram güveni olmayan, korkak ve türlü ezikliklerini bu yolla kapatmaya çalışan insan türünün, henüz baştayken ne halt olduğunun ortaya çıkmasını sağlayan yalandır.
(bkz: erkekler) * *
(bkz: yalanların kralı)
hiç kimsenin inanmayacağı bir yalandır.ben çok yalancıyım deseniz daha çok güvenilirsiniz.
üç yaşında ki çocuğun bile yutmayacağı yalan.
(bkz: git kulagini isirtmadan)
"bütün giritliler yalan söyler
ben bir giritliyim"
tarzında bir paradoks'tur.
güncel Önemli Başlıklar