bugün

kader duygusunu aşılayan eylem. rüyanıza hiç tanımadığınız biri giriyor, daha önce karşılaşmamışsınız ne okuldan, ne mahalleden, sinemada rastladığınız insanlardan bile değil. hiç görmediniz onu. bir gece rüyanıza geliyor. öyle sessizce, gülümsüyor. bir iki cümle kuruyorsunuz. sonra değişik bir duygu çöküyor kalbinize. uyuyan kalbinize öyle bir his çöküyor ki, yok ben bu hissi hiç yaşamadım. pozitif bir duygu; tanımlamak zor. fırından alınan ekmeğin ucunu yerken yaşanan zevkin benzeri bir his. acayip bir duygu, aşk desen değil. sonra düş biter, uyanınca bir hüzün kaplar içini. bir daha uyusam gene gelir mi dersiniz. yatarsınız ama o gelmez. nasıl biridir bir daha gelse.

kader düşlerde oyun oynar mı, düşler gerçek olur mu ...
rüya da gördüğün kişiye aşık olma durumunu tetikleyen olaydır.Zira bundan yıllar yıllar önce böyle bir şey başıma gelmiş , o hatunu bir süre aramış ve bulamamıştım. *
(bkz: hic tanimadigin birini rüyanda öldürmek)
(bkz: yoksa bilinç altımda bir cani mi yatıyor)
başıma sıklıkla gelen durumdur.çoğusunda sorarım kimsin lan sen diye. cevap alamamak koyar adama.soru işaretleriyle uyanmayı sağlar.
"tanımam etmem" dediğiniz insanla, canciğer kuzu sarması olmaktır. ne alakadır, bu ne samimiyettir ? sabah yorumlanmalıdır.
ak sakallı dede olma ihtimali de kuvvetlidir. Şöyle ki 3 yıl önce rüyamda gördüğüm ak sakallı dede insanı bana milli piyongonun numaralarını söylemiş ve ak sakallı dedeye güvenerek söylediği rakamlara yakın bilet almama sebebiyet vermiştir. Lakin tek rakam dahi tutmamıştır. Ettiğim ağır küfürler sonrasın da artık rüyama girmiyor. * *
hamazan abi'nin ruyasinda yasadigi durumdur;
- merhaba bayan tanisalim mi?

veya;
- pardon bayan sevisebillir miyiz?
Rüya yorumcularından Edgar Cayce, "Rüyalar bilinçaltının tezahürleridir. Bir durum gerçek olmadan önce rüya görülür" demiş bilimsel dayanağı olmayan laf söylemiş bal kabağı zira daha mantıklı bir teoriye göre günlük yaşantımızda farkında olmadan yaşadığımız hadiseler veyahut gördüğümüz yüzler, hem yazan hem yöneten rüya kişisinin bilinçaltı yapımı rüyasına konu/figüran olmakta. Örneğin bilet alırken birkaç saniye yüzüne baktığınız otobüs şöförü ya da yolda gözünüzün önünden geçen kalabalıklardan herhangi bir kişi. görüntüler tekrarlanmadığı için silininceye kadar bilinçaltı çöplüğüne itiliyor Freud'un deyimiyle lağıma...
sözlük yazarlarından birini gördüğüm rüyalardan biri...

rüyamda abd türkiye'yi işgal etmişti, ben ve birkaç arkadaşım da direnişçi olarak savaşıyorduk. rüyanın bayağı uzun olması bir yana yazarımızı gördüğüm kısmında bir görev icabı vapurla bir yere gitmem gerekiyormuş vapur iskelesine giderken çok acıkıyorum ve yoldan geçmekte olan bisikletli bir kızı görüyorum. bisikletin sepetinde süt, yoğurt ve ekmek var. biraz ekmek ve yoğurt istiyorum kız veriyor ama bana bunları verdikten hemen sonra öldürülüyor. kaçıyorum kaçarken birden önde giden 4 kişilik bir grup görüyorum içlerinden birisi de son günlerde sözlüğümüzün sansasyonel yazarı karin. düşünülebileceği üzere "yoğurt ekmek seni kesmez gel sana karides şampanya vereyim" demiyor* ama bayağı geyik bir sohbet ediyoruz ardından da uyanıyorum.
not:(tanımam etmem)
nasıl bir bilinçaltı sistemidir anlaşılması mümkün olmayan durumdur. bir insanın tanımadığı birini rüyasında görmesi olsa olsa biliçaltıdır.
(bkz: sırlar dünyası)
(bkz: mor sakallı dede)
amerika'da rastlanmış olan durumdur. ilginçtir.

http://zayzay.wordpress.c...yasinda-bu-adami-goruyor/
- Ulan ne alaka şimdi- durumudur.
Eğer gorulen kişi kız ise
1-Çirkin bir kadınsa emin olun uyanmak istiyeceğiniz ve bi daha görmek istemeyeceğiniz KABUS denilen ruya çeşidine girer
2-Güzel bir hatunsa emin olun bazi işleri bırakmanizi yada tam aksine başlamaniz gerektini gösteren bariz bir işarettir

Yok erkek gordum
1-Uyan ve su iç
2-Cinsel seçimden olabilir

Bunlarla alakası yok diyosan sen Munecin Olmusun , o zaman o adami bul kırmızı hapı seç uyanma .
olabilmekte. hatta rüyanda hiç tanimadiğin bi kızı görünce ertesi gün herhangi bi yerde karşina çıkmakta ve ona aşik olmaktasındır.
mümkün olamayacak bir durumdur. bellekte ne varsa rüyanızda onu görürsünüz. hiç görmediğiniz birini gördüğünüzü iddia ediyorsanız da, herhangi bir yerde gördüğünüz insanın ağzı, babanızın gözleri, sevgilinizin burnundan oluşan ortaya karışık bir insandır o. daha somut bir örnek verecek olursak fifa da edit bölümünden kendi karakterimizi yapıyoruz ya tıpkı onun gibi. programın dışına çıkamayız, beynimizde ne varsa o dur.
freud'a göre bilinç altındaki itkilerdir. görmüş oldugun ama hatırlamadının birisidir yada görmeyi umdugun birisidir.
(bkz: fringe)
normal olan bir durumdur. bazen bilinçaltı bu tarz numaralar oynar size.
normal olmayan durum ise, rüyada tanımadığım insanı gördüğüm hafta o insanla aynı masada oturup tanışmış olmamdır.
ertesi günün mahvolması demektir. her yerde tanımadığın o kişiyi aramak , olaylarla bağlantı kurmaya çalışmaktır.
muhtemelen yolda gördüğünüz onlarca kişiden biridir aslında.

gözün görme olayı tipik bir fotoğraf makinesi gibidir. her karenin resmini çeker. bu resmin devemlılığını sağlayan beyindir.

yani... muhtemelen yolda gördüğünüz bir kişiyi beyin geçici hafızaya almıştır ve bilinçaltı siz rem uyku modundayken bu kareleri kullanmıştır.

abartmayın.

bilinçaltının işlediği resimdir.
Birde sürekli olanı vardır, zaten ilginç inançları olan insan kişisi artık onun önceki hayatından olduğuna inanır sonra da onu dünyada bulmaya.
görülen kişi hatunsa, kendisine aşık olunma ihtimali yüksektir. rüyalarda çirkin kız olmaz.
zaten çirkin kız yoktur; az votka vardır.
öngörü ve hisler kuvvetliyse muhtemeldir.

bahsi geçen rüya ;
rüyamda tanımadığım ve italyanca konuşan birini gördüm, italyanca bilmem ama rüyada söylenen her şeyi anlıyordum. yaşlı bir adam , odanın içerisine giren cılız ışığın vurduğu köşede oturmuş anlattıkça anlatıyordu , ''karşılaşacağız'' diyordu, uyandım. 4 yıl sonra dedemin evinde fotoğrafını gördüm o idi çok büyük ihtimalle, vefat etmiş büyük dedem yıllar yıllar önce.
rüyada tanımadığınız birini görüp, onunla tesadüfen tanışmadığınız sürece olağanüstü bir yanı olmayan rüyadır. haber anlamına geldiği söylenir.
güncel Önemli Başlıklar