bugün

Çoğu yazarın trollere yapmak istediği ama yapamadığidir.
akıldan geçirmek bile abestir.
4 yıla yakindir burdayım daha da hiç yapmadigim eylem.

Sıkıntılı olanı siber e
Formata uymayanı gammazla
Beğenmediğini oylama
Beğendiğini açık oy
Tespit budur dediğini de favla.

Kimseyi donuzlamaya gerek kalmıyor.
en Bilgesinden, en denyosuna, en eğitimlisinden, Zigot terk insanına kadar, her görüşü, her yorumu, her algıyı merak eden yazardır.

Donuzlamamak, Evet zor, evet Zaman Zaman sinir bozucu, evet bazen mide bulandırıcı, ama koca evrendeki insan güruhu da çok çeşitli ve tamamı içaçıcı özelliklere sahip değil ne yazık ki, tıpkı sözlük gibi.

Donanımlı, algısı yüksek yazarlardan feyz almak, Erdemlerini çöpe atmış ya da cehaletiyle inatla varolmaya çalışan insan müsveddelerinin, yapısını ve fındık beyinlerini merak ettiğim için burdayım.
En iyi düşman, gözünüzün önünde ne haltlar yediğini bildiğiniz düşmandır!

Zırvalayan, edep, ahlak ya da hukuk kurallarını hiçe sayan varlıkları, usule, kitaba, kanuna göre cezalandırmanın sayısız yolu vardır.
Ve bu konuda pasif davranılmamalıdır.

Lakin donuzlamak, onları yok etmek değil, salt gözünüzün önünden kaybolmalarıdır.
Siz görmezsiniz ama onlar varolmaya devam ederler.

Devekuşu olmayı reddediyorum!
Hepinizi göreceğim ulen!
hep içimizdeki o nahoş, o serseri, o yüksek egolu piçten kaynaklı..

ille insanlar ne kadar zavallı görmek istiyorsun..
Kısa süre içerisinde vazgeçilecek karar. Donuz olmasa buralarda durulur mu aq.
Yapılan her türlü zırvalık ve saçmalık dahil, homofobik yönü ayyuka çıkmış, ölünün, dirinin, mezhebin, inancın, kadının, milli değerlerin, manevi değerlerin ardından çemkirmeyi adet edinmiş insan görünümlü yazar müsveddelerine rağmen, donuzlama butonu kullanılmamalıdır.

Kullanılmamalıdır ki, eğitim yoksunu kimi hadsizleri görerek, kendinizle, sizi var eden ailenizle, kişiliğiniz ve duruşunuzla gurur duyun.

insan olmak güzel şey, keşke onlar da gelse.
içinde bulunduğum grup gördüğüm anda basıyorum eksiyi ve tavsiye ederim gerekenlere payını da vermeyi unutmayın.
Senden farklı dusunuyor diye donuzluyorsan hayırlı olsun tertemiz comarsin zaten.
Ama şahsen malliga, beyin kullanmadan cümle kuranlara tahammülüm olmadığı için ben donuzluyorum. Donuzlamayan üst düzey sabır skillerine sahip bence.
uzunca bir süre direnmemin ardından malesef imkansız olduğuna kanaat getirdiğim eylemsizlik durumu. donuzlamanın gerçekten işe yaramasına vesile olacak özellik ise (bkz: başlıklarını engelle).
Gelir şimdi şemalini siktiğiminin ılığı, ilk entrysi görünmeyen başlıklar diye.
yazdıklarını görünce ne diyo bu aq dedirten yazarlar donuzlanır eğer kimse için bunu söylemiyorsan donuzlanan kişi olman muhtemeldir.
Kişisel tercihtir, bize saygı duymak düşer, anca.
benim bu. nedense elim gitmiyor o tuşa. ne kadar sevmediğim bir şey olsa bile merak ediyorum yazılanları.
hele bu sözlükte bir bilge, br derviş olmak gibi bir şeydir. çok zordur.
mesela ben aslolan fenerbahce dir'i donuzlamasaydım sürekli eksileme ihtiyacı duyardım. o da sınıra takılırdı.
ben de bu gruba dahilim. bir keresinde birini donuzlamıştım sonra yazıları göremeyince donuzu kaldırdım.
Beni de ekleyelim listeye.

Yazılanları merak ettiğimden değil ama sevemediğim insanlara tahammülüm artsın diye yapıyorum.

Üzülüyorum bir de. sırf bana ters bir şey söyledi diye karşımdakinin düşünce özgürlüğünü kısıtlıyorum gibi hissettiriyor.