bugün

(Görüp hissetmediğimize göre) farklı bir boyutta varlık sürdüren birşey (tabii varsa) nasıl oluyorda bir yapının içine girip çıkıyor, oda ayrı bir tez konusu.
bizim üni de resim bölmünde melek ablanın torsu vardı evde tutuyordu.

hurafe oğlum bunlar inanmayın.
dışarıda görüşelim o zaman ya da senin eve gidebiliriz denerek çürütebileceğimiz tez.
dünyanın dört bir yanından heykel toplayıp biriktirecek imkana sahip değilim fakat girmesini isteyen kim ki, girmezse girmesin ne kaybederiz.
bu hesaba göre heykel olan evde kimse de ölmez. can alan azrail değil mi.
"aman melekem kavur balıkları" diyerek evden kaçan melekler tekrardan eve davet edilmelidir.
Salonumda bereket tanrisi heykeli var. Bence girer.
ateist olanlara hak veriyorum yolsuzluk hırsızlık vs yapınca ses yok nerede abuk subuk şeyler var onlar gündem oldugu zaman ayaklanıyorlar.
Heykellerimiz, köpeklerimiz, kedilerimiz umurunda olmaz, kriterleri daha ulvidir.
Yani ben melek olsam, bunları zerre umursamazdım.

Dünyanın dört bir yanından topladığım şahane heykellerim var, hiç kusura bakmasın.
Beni heykellerimle kabul edecekse, buyursun gelsin!
Tanrı'nın kitabında böyle bir şey söyleniyor mu?
Eğer söylenmiyor derseniz, Allah adına söz söylemenin yükünü siz düşünün.
Kafanıza göre din uydurmayın.
Evi mısır tarlası, heykeli korkuluk, melekleri de karga (haşa) sanan kâfir söylemi.

Kâfir denmektedir, eğer dini islam ise ve Allah'ın indirdiği dine Kur'an da olmayan böyle yama ek helal haram katılırsa bunu Allah müşrik kâfir diyerek tarif ediyor.

Valla ben Kur'an da böyle diyor Allah diyorum.
Derdi olan "neden bana kâfir müşrik diyorsun" diye derdini Allah'a anlatsın.
Resim değil miydi o?

Pardon, her evde televizyon olduğunu, dolayısıyla "değişmez" (!) bazı dini kuralların miadının yobazların nezdinde bile dolduğunu unutmuşum.
Melekler eve gelmemek için bahane arıyor olabilir mi . Soruyorum sadece .
Herkese bir heykel tavsiye ediyorum.
Sonuçta azrail de bir melek.

Not: la bu dindoşları kendi mantıksızlıklsrı ile "dürtmek" çok güzel...
heykeller put olduğundan dolayı eve melek girmemesi durumudur. puta tapmaktan vazgeçin artık yazık..
Köpek değil miydi lan o ?
kerametleri üç kilo alçı bloğa işlemiyorsa çok ortalıkta dolaşmasınlar zaten. mağarada takılmaya devam etsinler.
Heykel olan eve melek girmez ama böyle varlıklara inanıp yemediği bok kalmayanların evine girer demi gerizekalı?
eşşek olan eve de girmez. tabi.
Kutsal kitapta aklını kullanmayanların üstüne pislik yağdırırım diyor ama böyle bir ayet görmedim.
Ayet göster Muaviye torunu.
aynı şeyin köpekli versiyonu da var.

“içinde köpek olan eve melek girmez”miş

Melek girmezse bir eve o evde yaşayanların pis kalbinden girmez. Masum hayvanlardan veya bir sanat eserinden dolayı değil.
mesela evde heykel var. azrail canımı almaya gelmeyecek mi? yazıcı melekler günahımı sevabımı yazmayacak mı?
ev totem ve heykel dolu. sevgilim de eve girebiliyor, tabii şimdi uzaklarda olduğu için giremiyor ama olsun. beni istisnalara ekleyebilirsiniz.
eve heykel var diye girmeyecekse zaten hiç girmesin.

yobaz melek.
...dedi troll olmak için doğmuş insan evladı.

işin can sıkıcı tarafı, sırf eksi oy kasmak için böyle bir şey ortaya atılması değil, bunu fetva olarak veren ve buna inanan insanların olması.

inş hepiniz ölürsünüz.

t: saçmalardan bir iddiadır.
melek diye bir şey olmadığından, gerçek dünyada karşılığı olmayan önerme.
güncel Önemli Başlıklar