bugün

sebep? heykel neden rahatsız etsin melekleri? veya melekler neden rahatsız olsun heykellerden?
tecavüze uğramak istemiyorsa asıl bu zihniyete sahip olanların evinden uzak durması gerektir. zira kadın erkek dinlemiyorlar. birde cinsiyetsiz yeni bir varlık görseler akılları çıkar!
Melekler sizin gibisinin bulunduğu evlere bile girdiklerine göre bence heykelin falan lafı olmaz. Kemalist kadar taş düşsün başınıza yeter be.
girmesini isteyen kim neye gerek?
bu hesaba azrail de bir melektir ve azrail de giremez.
melek diye bir şey olmadığından, gerçek dünyada karşılığı olmayan önerme.
...dedi troll olmak için doğmuş insan evladı.

işin can sıkıcı tarafı, sırf eksi oy kasmak için böyle bir şey ortaya atılması değil, bunu fetva olarak veren ve buna inanan insanların olması.

inş hepiniz ölürsünüz.

t: saçmalardan bir iddiadır.
eve heykel var diye girmeyecekse zaten hiç girmesin.

yobaz melek.
ev totem ve heykel dolu. sevgilim de eve girebiliyor, tabii şimdi uzaklarda olduğu için giremiyor ama olsun. beni istisnalara ekleyebilirsiniz.
mesela evde heykel var. azrail canımı almaya gelmeyecek mi? yazıcı melekler günahımı sevabımı yazmayacak mı?
aynı şeyin köpekli versiyonu da var.

“içinde köpek olan eve melek girmez”miş

Melek girmezse bir eve o evde yaşayanların pis kalbinden girmez. Masum hayvanlardan veya bir sanat eserinden dolayı değil.
Kutsal kitapta aklını kullanmayanların üstüne pislik yağdırırım diyor ama böyle bir ayet görmedim.
Ayet göster Muaviye torunu.
eşşek olan eve de girmez. tabi.
Heykel olan eve melek girmez ama böyle varlıklara inanıp yemediği bok kalmayanların evine girer demi gerizekalı?
kerametleri üç kilo alçı bloğa işlemiyorsa çok ortalıkta dolaşmasınlar zaten. mağarada takılmaya devam etsinler.
Köpek değil miydi lan o ?
heykeller put olduğundan dolayı eve melek girmemesi durumudur. puta tapmaktan vazgeçin artık yazık..
Herkese bir heykel tavsiye ediyorum.
Sonuçta azrail de bir melek.

Not: la bu dindoşları kendi mantıksızlıklsrı ile "dürtmek" çok güzel...
Melekler eve gelmemek için bahane arıyor olabilir mi . Soruyorum sadece .
Resim değil miydi o?

Pardon, her evde televizyon olduğunu, dolayısıyla "değişmez" (!) bazı dini kuralların miadının yobazların nezdinde bile dolduğunu unutmuşum.
Evi mısır tarlası, heykeli korkuluk, melekleri de karga (haşa) sanan kâfir söylemi.

Kâfir denmektedir, eğer dini islam ise ve Allah'ın indirdiği dine Kur'an da olmayan böyle yama ek helal haram katılırsa bunu Allah müşrik kâfir diyerek tarif ediyor.

Valla ben Kur'an da böyle diyor Allah diyorum.
Derdi olan "neden bana kâfir müşrik diyorsun" diye derdini Allah'a anlatsın.
Tanrı'nın kitabında böyle bir şey söyleniyor mu?
Eğer söylenmiyor derseniz, Allah adına söz söylemenin yükünü siz düşünün.
Kafanıza göre din uydurmayın.
Heykellerimiz, köpeklerimiz, kedilerimiz umurunda olmaz, kriterleri daha ulvidir.
Yani ben melek olsam, bunları zerre umursamazdım.

Dünyanın dört bir yanından topladığım şahane heykellerim var, hiç kusura bakmasın.
Beni heykellerimle kabul edecekse, buyursun gelsin!
ateist olanlara hak veriyorum yolsuzluk hırsızlık vs yapınca ses yok nerede abuk subuk şeyler var onlar gündem oldugu zaman ayaklanıyorlar.
Salonumda bereket tanrisi heykeli var. Bence girer.
"aman melekem kavur balıkları" diyerek evden kaçan melekler tekrardan eve davet edilmelidir.