1. 1.
  12 eylül ideolojisinin getirdiği pis ve sinsi planlanmış binlerce oyunundan bir! zira, türkiye cumhuriyetinin hiç bir döneminde hiç bir yere bu kadar çok atatürk heykeli dikilmemişti! kısacası insanları tiksindirme programının bir parçasıydı bu ve kısmen de başarıldı. kimlerinin "beton kemal" diye andığı "büyük önder" bu pis oyunun tuzağına düşürlmeye çalışıldı. tıpkı "heykel ideolojisi" haline getirilen sovyetlerin yıkılan lenin ve stalin heykellerinin başına gelen akıbetin aynısının olmesı için ve bir köşeye çekilip beklenilmeye konuldu!
  -1 ... kerameti kendinden menkul
 2. 2.
  bu saçma düşünceye fransa başbakanı 1921 yılında cevap vermiştir;

  Yeni Türk Devleti ile Ankara Antlaşması'nın imzalanması nedeniyle; 'Bizi arkadan vurdun, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştın'; diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap:
  "Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir antlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum."
  (1921)
  Fransız Başbakanı BRIAND
  1 ... atgmuls
 3. 3.
  atatürkçülük üzerinden.ülkeyi soyanlardır. ihale ile boy boy büstler heykeller yaptirtanlardır. ülkenin kanını emenlerdir.
  2 ... homoodunus