bugün

abimin onaylamadığı erkekler için sarf ettiği cümle. babamın da; çağırıp bir de sana mı ödetiyor deyip gülmekten öldüğü durum. haklılar galiba. kandırılıyoruz.

başlatan o, bitiren o, davet eden o, teklif eden o, hesap ödeyen ben. *
bir ara tuvalet kağıdını çok harcadım diye tartışan bir erkek arkadaşım olmuştu.

bir diğeri patates kızartması söyledim diye kızmıştı.
ulan ben öderim de önce kalbimi kazanın.
annem bile der ki senin yanında düzgün bir çocuk dursaydı adam gibi, ona ev de alırdın, ona da bakardın, artığınla, tutumunla, geçiminle sülalesi de doyardı. çok cömertim haklı.

tişörtüm kirlenir sarılma, elin niye terliyor dokunma diyeni mi dersin, bir buçuk senelik nişanlımla evlenmeye birkaç hafta kala eşya bakacakken şile de mangal yaptığı arkadaşıyla gayle beni aldatan mı, ne boktan ilişkiler gördük, neler gördük neler.

en son ya cömert olayım her şey para değil deyip bu süreçte sürekli kahve içtiğimiz 3 aylık ilişkimde tekirdağ dan köfte getirip, çanakkale den ezine peyniri, boyner den mr burberry man, george hugg dan kıyafetler atkı kemerler aldığım bir gün önce verdiğim, sarıldığım, öptüğüm çocuk bir gün sonra beni almak için geldiği kapıda aracında yarım saat bekledi diye ben gidiyorum yazdı bekle çıktım demeye kalmadan bastı gitti.

yapmasan suçlu, yapsan suçlu. bazılarına dünyayı da sersen sevgine inansa da ego yapıyor. yaranamıyorsun. ilişkiler yaşanmıyor, hep daha iyisini bulur muydum arayışında herkes. gözler fıldır fıldır... tabi hepsi döndü geri kazıkları yiyince. iyi kızdı lan modunda 3 senedir hepsi tek tek dönmeye çalışıyor.

Ben ise soğudum ilişkilerden.
bu yüzden 3 senedir yalnızım. işime gücüme bakıp birikim yapıp kendime yatırım yapıyorum. Dünyayı gezmek, dijital çağı kaçırmamak varken bir de çocuk yapıp aldatılmak korkusuyla yaşayamam. Bıktım, tahammül kalmadı kaprise, naza, ufak hesaplara.
dünyanın en çirkin şeyi cimri erkek lan. gerçekten daha çirkini yok. daha az çirkinleri de şöyle;

- çıktığı adamın parasını yemeye çalışan kezo

- parası yoksa bunu söylemekten çekinen kamil

bak bu 3'ü çok kötü. ya birini sevdiğinde, birinden hoşlandığında nasıl parayı düşünüyorsun. enayi yerine koyulmadığın sürece sokayım lan parasına. olm biz mi yaşlandık ya? ayağı taşa takılsa içinizin cız edeceği kadınlar yok mu? siz nasıl seviyorsunuz? son olarak olayı sosyoloji tahtında da incelemk istiyorum;

sikeyim parayı!