bugün

toplumda statüsünü belirlemiş ve ekonomik gücünü eline almış bayandır. her ne kadar ülkemizde örnekleri minimum düzeyde olsa da , zaman zaman görüldüklerinde erkekleri şaşırtmaktadırlar.
blöf yapan bayandır.
eşitliğin simgesi olan bayandır. yenilen içilen her şeyin birlikte tüketildiğinin farkındadır. candır, canandır. öpün. sevin. sevişin. *
farklı bir yaklaşım içinde olabilecek bayandır:

- elini cebine atma!
- neden?
- çünkü bulaşıkları beraber yıkayıp o anı paylaşalım istiyorum!
- anam!
Senin kanatların nerede sorusunun iletilmesi gereken kişidir.
adanalı'dır. o kadar net konuşuyorum.
hiç denk gelmediğim bayan modelidir.
bir kere sen hızlı davran, benim hesabımı öde. ölmezsin ya. neticesinde sen de baba parası yiyorsun, ben de baba parası yiyorum. babamın parasıyla niye seni besleme gereği duyuyorum ben yahu? en olması kendi hesabını öde, neticesinde her şeyden öte din kardeşiyiz be.
hesabı birine ödetme hesabını yapmayan, bunun için yeterli miktarda parası ve vicdanı olan ama bir parça rüşt ispatı içinde olan kadındır. hesap ortak ödenebilir ya da ödenebilir ama "dur, aman" demek de gerekmez.
adanalı olmak zorunda değildir elbette. aksi çok örnek biliyorum.
yağmasada gürlemesinin bizi bizden aldığı bayandır.
taş devrinden bu yana süregelen adetin sona ermeye başladığı çağda oluşumuza örnek dilektir. erkek yüzyıllarca yemek bulmuş getirmiş, kadın bunu pişirmiş. sonunda da birlikte yemişlerdir.
günümüzde kadın kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir durumda olmasına rağmen halen birlikte yenilen yemeğin bedelini öder pozisyonda olmaktan sıkılmıştır.
kızlar, erkekler diyorlar ki değişen çağa giyim kuşamınızla olduğu kadar ortak yeme-içme anlarında da riayet edin. bizim yükümüz bize yetiyor, kazanıyorsanız kendiniz ödeyin. *
sayıları bugün hiç de minimum düzeyde olmayan ve parası olduğu halde bütün hesabı karşıya yüklemeyip insanı enayi yerine koymayan bayandır iyidir hoştur.
bayan değil kadındır.
''elini cebine atma,paran cüzdanında'' diyen kadındır.
eli öpülesi bayandır.
elini nereye attiracagini bilen bayandir.
sevgili ise aldatılma orani yüksek kadındır.Kendsi iyilik ve özgurluk ayaklarındayken ödetmediği hesap parasi baskasıyla afiyetle yenilir.
eli cebine attırılmaması gereken bayandır.
-aşkım elini cebine atma.
+g*tüme mi atayım afedersin.
-masaaltı yapacaktın ya hani.
+oha.
iyi niyetli bayandır.
evlenilesi bayandır.
Asi bi kadındır. Ağzını yerim onun.