bugün

Son derece makül bir davranıştır.

insan doğası gereği bireylerin yakınlaşmasında güçle paralel olarak erkek sahip olmak ister, kız ait olmayı. Hesabı erkek ödemesi gayet mantıklı ve olması gerekendir. insanlığın kuruluşunda bile erkek avlayıcı kadın toplayıcıydı. Avrupa, alman usulü diye diye koca kültürün anasını kırbaçladınız.
Kız zenginse değişkenlik gösterebilecek tabudur.
bir 'kız' uğruna devletler yıkıldı, kardeşler birbirini öldürdü, aileler dağaldı, namuslar pislendi, erkek hesap ödemiş çok mu...
türk erkeklerinin asla taviz vermeyeceği durumdur.
(bkz: ben varken sana mı düşer)
(bkz: senin paran burada geçmez) şeklinde espri de yapılır.
cüzdanında para arıyormuş gibi yapan kızlar olduğu sürece "kıza para ödetmeyen erkek" saçmalığı devam edecektir.

ben neden ödeyeyim elalemin iki saat sonra sindireceği yemeğin parasını la? ben harçlık alıyorsam o da alıyor. ben maaş alıyorsam o da alıyor. ben emekliysem o da emekli.
Tabu kadastro müessesesinin belki de en centilmen yönetmeliğidir. Değiştirilmesi teklif dahi edilemez. Ha edilir ama çok üstelenmez. Bazı hanımlar sanki ortak bağ arsası alıyormuş gibi sinirleniyorlar hesabı ödetmeyince. illa yarı yarıya olacakmış. Bak bak. Ulan bari hepsini öde. Valla yarı yarıya ödemek daha kötü. Çocukça işler arkadaş.
maaşı varsa ve dolgunsa doğru bir tabudur. ancak zar zor geçinen bir aileye sahipse ve harçlık almaya devam ediyorsa üstüne bir de kızlara para yediriyorsa zaten aptalın tekidir.
benim o salak.
bence parası olan öder..
Alman usulü iyidir, yıkılması gereken bir tabudur.
iyi amk hem sik hem hesap öde. her işi erkeklere bırakan kızlar yüzünden olandır.
Fakir ya da kezban karilarin kendilerini degerli,egitimsiz ama zengin erkeklerin de kendini ustun hissetmelerini sağlayan ve sadece işletmenin kazandiği saçma tabu.
kendini yolduracak sevgili veya kız arkadaş bulan erkeklerin ilişkileri bittikten sonra yakındıkları tabudur.
akıllı ol arkadaşım, gerçekten seni sevecek kızı bulduğunda zaten hesap konusunda anlaşırsınız.
benim bir kız arkadaşım vardı, 3 ev arkadaşım ve beni doyuruyordu hatun. (mantı yapıyordu, tantuni alıyordu). *
hesap ödememden rahatsız olan kızlar var arkadaşlar onlar da para kazanıyormuş hesap ödemek bir şeyler ısmarlamak mutluluk veren bir şeymiş onlar da bu hazza erişmek istiyormuş.sonuç olarak hep ben ödüyorum ama büyük ihtimal ayak bacak yapıyorlar.
Yıkılmamalıdır.
Bu tabuyu oluşturan yine erkektir.

Erkek adamın yanında kadın kısmı hesap ödemez diyerek.

Kadının amacı, "parasini yerim, az gezer, takılır bırakırım" kısaca Kaşarlık yaparım değilse zaten müdahil oluyor.

En azından ödemeye müsade edilmese de hediye alarak denge sağlanabilir.

Ayrılık söz konusu olursa, hak
meselesine donusmemelidir.
Ulan kim oluyorsun da hesabımı ödüyorsun dedirtir. Artık kadınları aciz bir varlık olarak görenlere tahammül edemiyorum.
Uzun zaman önce yıktığım tabudur. Hatta arada siz ödetin lan çok zevkli oluyor.
O tabu yıkılmalıdır ,sonra kız sırtından geçinmeye başlar erkeğin ,kullandırmasın kimse kendisini.
Boş tabudur.
kimde para varsa ya da kim ödemek isterse o öder, ben ki param olmadığımda sevgilime aciktim ya bişeler al da yiyelim demişimdir, böyle tabulara takılmayın gençler.
Enayi erkekler için varolan tabudur.
selamun aleyküm;

(#29645439)

tabudur.
Oynaşma dönemlerinin olmazsa olmazıdır. "Pinti mi" sorusunun cevabı bu hareketle belli olur lakin ergenus ordusu kizlari bi noktadan sonra o kadar coook alisir ki tecrubesizlikten asalak olur çıkar. Şık bir harekettir-kullanılmadığı sürece-.
Çok yanlış ve kadının aslında kendisine hakaret bir durumdur. Böyle şeyler karşılıklı olunca güzel, bir gün siz ödersiniz başka bir gün karşı taraf. Kadınlarda gayet hesap ödeyebilir.
Erkek centilmendir, öder.

Fakat bunu karşıdaki insan sürekli kullanıyorsa o doğru insan değildir.. düşüncesiz insandır ayrıca!