1. 1.
  bizim siyasilerin çiğnemekten keyif aldığı bir sakızdır!
  her kötü olaydan sonra bol keseden atılır!
  Gereken neyse yapılır. sorumlulardan hesap sorulacak. kimsenin gözünün yaşına bakmayız vs.!

  sonuç: fıssssss!

  en son yolsuzlukların hesabını soruyordunuz noldu?

  araştırmalardan bazıları akp eliyle sümen altı edilirken (ya da araştırma yapılması bile engellenirken) bazıları da ak yargı tarafından unutturuluyor!

  son yıllardaki skandallara bakalım.
  - Uludere için CHP ve BDP araştırma önergesi vermiş, bu da reddedilmişti.
  - Gezi olaylarının ardından da tüm muhalefet partileri, Gezi olaylarının farklı yönleri konusunda ya da basın özgürlüğü konusunda araştırma komisyonu kurulması önerisinde bulundular. Ancak bunların tümü de Ak Parti oylarıyla reddedildi.
  - 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından da muhalefetten onlarca araştırma komisyonu kurulması önergesi TBMM'ye sunuldu. Bu önergelerin de hiçbiri kabul edilmedi.
  Tek kabul edilen, AK Parti'nin dört eski bakan hakkında "soruşturma komisyonu" kurulmasına ilişkin önerge oldu. CHP'nin aynı konuda verdiği "soruşturma komisyonu" kurulması önergesi ise, yine Ak Parti oylarıyla bu ayın başında reddedildi
  - KPSS sınavına ilişkin kopya iddiaları,
  - 444'lü hatlara ilişkin yaşanan sorunlar,
  - TOKi ihalelerine ilişkin yolsuzluk iddiaları

  2011 yılında verilip hala işlem yapılmamış önergeler de var!
  Bunlar;
  - istanbul Milletvekili Aydın Ağan Ayaydın ve 19 Milletvekilinin, istanbul Kağıthane ve Ayamama Dereleri üzerindeki imara aykırı yapıların dere yataklarını yok etmesi ve yoğun yağışlarda adı geçen derelerin taşması sonucu oluşan can ve mal kayıplarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla verilen önerge.
  - izmir Milletvekili Alaattin Yüksel ve 23 Milletvekilinin, Türkiye'de siyanür ve benzeri kimyasal maddeler kullanılarak yapılan madencilik faaliyetlerinin neden olduğu çevre kirliliğinin ve olası kirlilik tehditlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla verilen önerge.
  - istanbul Milletvekili Celal Dinçer ve 29 Milletvekilinin, Türkiye'de çocuk işçiliğinde yaşanan sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
  - Bursa Milletvekili ilhan Demiröz ve 21 Milletvekilinin, Bursa'da faaliyet gösteren taş, maden, mermer ve kum ocaklarının neden oldukları sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26424410.asp
  3 ... the barz
 2. 2.
  artık hasret kaldığımız palavradır. eskiden en azından böyle bir palavra atılırdı, sonuç çıkmazdı. şimdi o da yok. adamlar sıcağı sıcağına "her şey talimatlara uygun" diye açıklama yapıyor. milleti salak yerine koyuyorlar.

  hoş gerçi öyle demeyecekler de ne yapacaklar? "arkadaşlar, bu madenleri taşeron fimaların eline bırakan biziz. chp, mhp ve bdp birleşip iki üç hafta önce önerge verdi, biz reddettik. hatta hepsini bir kenara bırakın, bizim partinin de bu şirketle bağlantıları var. kendisi de uzunca bir müddet manisada ikamet etmiş olan bülent arınç gibi akpnin bir ağır topunun bu işletme ile gizli ortaklıkları var. o yüzden izninizle biz bu olayı hasır altı edicez, seneye benzer bir faciada tekrar görüşürüz" mü diyecekler?

  şimdi çıksa ya olayı siyasileştirmeyin diyen şaşkolozlar ortaya? http://www.cumhuriyet.com...e_spiker_araya_girdi.html

  al bu da siyasi. sakın izleme ha. belki yanlışlıkla doğru şeyler falan düşünürsün, aman diyeyim.
  1 ... sadakosasaki
 3. 3.
  ak şekerler kızmışlar ama bi söyleyin gençler en son deniz feneri davasının hesabı soruluyordu noldu?

  başhırsız davayı engelledi!
  ben demiyorum bunu davanın eski savcısı diyor!

  haaa aklıma gelmişken hüseyin üzmez'e de çok güzel hesap sormuştunuz!
  anasıyla beraber ergen çocuğu hoplattığı için!

  kayıp trilyon davası nedeniyle n. erbakan da hesaptan nasibini almıştı!

  sadece bunlar değil bilimum yolsuzluk dosyaları nedeniyle m. yılmaz ve tansu çiller den de hesap sorulacaktı. Sonuç bugünkü akp kadar ak'lar maşallah!

  ----
  bunların hiçbiri olmadı ama suçu olmadığı halde kahraman askerler, basın mensupları, akademisyenler asrın palavrası ile içeri tıkıldı! ordunun başına çorap örüldü!
  1 ... the barz