bugün

hesabı ödememek için her türlü zeka oyunlarını incelikle kullanan, bazen ''telefon görüşmesi'' bazen ''lavabo'' bahanesiyle zekasını konuşturan arkadaştır.
candır.
iyi ki varsın, senin gibi zeki bir arkadaşım olduğu için çok mutluyum, canım benim.
-abi sen öde ben sonra veririm para almamışım yanıma.
Cantasinda cuzdanini bir turlu bulamayan arkadastir. Onun ben... Kedi canini seveyim.
(bkz: sen iç hesabı şeytan düşünsün)
parası yoksa sıkıntı değildir. ancak parası varsa ve her defasında aynı şeyi yapmaya çalışıyorsa ibnelikte zirveye ulaşmıştır. onun o ince zekasını oluşturan beyin kıvrımlarını sikmek gerekir. *
tüm tuvalet girişleri tutularak çabaları bertaraf edilebilecek kişidir. uyanık seniii...
taktiğini en az hissettiren arkadaştır.

yöntem 1: karşı tarafın ödeme şekli tespit. edilir. karşı taraf kredi kartıyla ödeyecekse, kesinlikle nakit para çıkarılmaz, çünkü üst üzerinden bahşiş alma peşindeki garson bu durumda nakit para uzatan kişiye yönelecektir. karşı tarafın çıkardığına göre daha tüm bir para çıkarılır. örneğin hesap 15 lira, karşı taraf 20 lira çıkardı, eğer siz 100 lira çıkarırsanız garson otomatikman karşı tarafın eline saldıracaktır.

yöntem 2: karşı taraf kredi kartı çıkardığında, iki veya üç kredi kartı çıkarılır. "hangisi açıktı bunlardan ya?" şeklinde bir konuşmayla kartlar incelenir zaman kazanılır. veya garsona "şunu bi dene bakalım açık mıydı bilmiyorum ama" denir, garson otomatikman diğer kişiye yönlenecektir.

yöntem 3: yukarıdaki yöntemler garson masa başında beklediği durumlar içindi. garson hesap kutusu veya tabağını masaya bırakıp giderse, hamle yapılıp hesap kutusu alınıp hesaba bakılır, sonra hesap kutusu masanın ortasına doğru bıraklıp cüzdan çıkarılmaya çalışılır. bu hamle karşı tarafta, sizin hesap ödeme konusunda samimi olduğunuz intibaını uyandırır. ancak cüzdan ve kart çıkarılırken olabildiğince yavaş davranırsanız karşı taraf gönüllü bir şekilde bu arada hesabı öder.

yukarıdaki tüm yöntemler, karşı tarafın iyi niyetli olduğu durumlar içindir. karşı taraf uyanık bir memleket nüfusundansa * veya yahudi falansa, hiç yemeğe gitmeyin uzak durun derim.
bulaşıklar elinden öper.
Valla ağzına sıçarım o arkadaşın. Parası yoktur yanında veririm eyvallah da hesap kitlemeye gelirse olay ıı ıh o olmaz. Herkes kendi yediğini öder bu kadar basit. Paran yoksa yeme içme. Kimseyi de enayi yerine koyma.