1. 1.
  gülünesi durum,

  Suudiler katarlılar falan gençlerini abd ye ingiltere ye falan yollar, bizimkiler eğitimde kalite yükseltmeyip her sokağa üniversite döşerler apartman gibi.
  3 -2 ... bdsm hayrani slut girl
 2. 2.
  kaliteyi değil sayıyı arttırır.
  2 -2 ... bdsm hayrani slut girl
 3. 3.
  Çok olanın değeri azalır. Nicelik arttıkça, nitelik düşer.
  1 -1 ... eraslan5
 4. 4.
  Her yeri bitişik yazan malların olmasına sebep olur.

  Edit: hindistanda sekiz bin amerikada beş bin üniversite var. Üniversite sayısı ile üniversite kalitesi bağıntılı değildir. Az üniversite ülkedeki kaliteli insan sayısının azlığına yol açar. 80 milyon insana 192 üniversite yeterli değildir. Üniversite herkes için ulaşılabilir olmalı. Az üniversite okuması gereken kişilerin de dışarıda kalmasına yol açar.
  2 -2 ... alakasiz entry
 5. 5.
  eğer her yere cami açmak bir haltsa, üniversite açmak atomu parçalamaktır.
  -1 ... r3tr0
 6. 6.
  "yetmez artmalı", "herkes üniversite okumalı" diyen salakoları göstermiş başlıktır. ulan amk geri zekalısı herkes üni mezunu olursa üniversite mezunu olmanın ne ayrıcalığı kalır. bir ayrıcalık yaratmacaksa niye gidip gurbette yıllarını, emeklerini, paralarını harcasın bu insanlar üni okumak uğruna?
  -2 ... krosis
 7. 7.
  Ben kalite ve sayının ters orantılı olduğunu düşündüğüm için katıldığım önerme.
  ... mehmedtheconqueror
 8. 8.
  daha yeni "ulus devlet" olmaya başladığımız için, birbirimizin ve yaşadığımız yerlerin farkına varmalıyız. sosyal medya bu oluşumu hızlandırıyor ama yine de görmek başka.
  -1 ... monk of monkmountain
 9. 9.
  "Herkes için ulaşılabilir olmalı." Cümlesini -herkes üniversite okumalı- olarak algılayan kıt beyinlileri göstermiştir. Bu yüzden öğretmen lisesi mezunu değil eğitim fakültesi mezunu türkçe öğretmeni olmalı insanın.

  Edit: herkes için ulaşılabilir olmalıyı yanlış anlayanlar için örnekle açıklayayım. Vanın bir köyündeki matematik dahisi çocuğun odtüye gitme durumu olmayabilir ancak van yüzüncü yıl üniversitesine gitme imkanı bulabilir ve ülkemize bir matematik dahisi kazandırabiliriz. Sizin kıt beyninize göre ne gerek vanda üniversiteye odtü daha kaliteli olsun. Yüzüncü yıl da olsun yüzüncü yıl da odtü kadar kaliteli olsun hatta daha kaliteli olsun her yerde olsun. Odtü gibi bin kişiye değil 80 milyona hizmet edebilen üniversitelerimiz olsun.
  -1 ... alakasiz entry
 10. 10.
  avantaj mı dezavantaj mı orasını bu şekilde ayırt edemezsiniz. ülke standartlarında az üniversite olsa başarılı olur muyuz mesela ne değişir?

  bir kere bizim ülkemizde az üniversite de olsa bir halt olmaz açık konuşmak gerekirse çünkü üniversiteye kişiyi alma süreci dünya standartları noktasında vasatın altında. getirin gösterin türkiye benzeri saçma sınavlar yaparak insanların üniversitelere alındığı sistemi hangi ülke bu tip bir sistemle başarılı eleman yetiştiriyor.

  mühendis yetiştiriyorsun kaçı dünya çapında iş yapabilecek konuma geliyor ya da içlerinden kaçı o kişileri yetiştirebilecek akademisyen konumuna gelebiliyor? akademisyenlerin ne kadar başarılı... böyle uzar gider. bizim gibi bir ülkede bence sayının fazla olması kişileri ön plana çıkarabilme noktasında fayda sağlar çünkü dediğim gibi seçme sınavında sıkıntı var ama ülkede ki torpiliydi, adam kayırmasıydı bunları katınca haliyle bu da anlamını yitiriyor. eğer gerçekten işleri bilene ve kendisini geliştiren kişiye veriyor olsalardı çok üniversite bir işe yarayabilirdi çünkü vasıflı kişi yetiştirmekte zorlanılıyor.

  e şimdi az olsa da kurtarmıyor çok olsa da kurtarmıyor o yüzden boşverin işinize bakıp siz kendinizi geliştirin.
  1 -1 ... keyf kahyasi