1. 1.
  gülünesi durum,

  Suudiler katarlılar falan gençlerini abd ye ingiltere ye falan yollar, bizimkiler eğitimde kalite yükseltmeyip her sokağa üniversite döşerler apartman gibi.
  3 -2 ... bdsm hayrani slut girl
 2. 2.
  kaliteyi değil sayıyı arttırır.
  2 -2 ... bdsm hayrani slut girl
 3. 3.
  Çok olanın değeri azalır. Nicelik arttıkça, nitelik düşer.
  1 -1 ... eraslan5
 4. 4.
  Her yeri bitişik yazan malların olmasına sebep olur.

  Edit: hindistanda sekiz bin amerikada beş bin üniversite var. Üniversite sayısı ile üniversite kalitesi bağıntılı değildir. Az üniversite ülkedeki kaliteli insan sayısının azlığına yol açar. 80 milyon insana 192 üniversite yeterli değildir. Üniversite herkes için ulaşılabilir olmalı. Az üniversite okuması gereken kişilerin de dışarıda kalmasına yol açar.
  2 -2 ... kyloren
 5. 5.
  eğer her yere cami açmak bir haltsa, üniversite açmak atomu parçalamaktır.
  -1 ... r3tr0
 6. 6.
  kıskanılan durum. üniversite demek eğitim demektir. herkes üniversite okumalı.
  -1 ... afrasiyap
 7. 7.
  "yetmez artmalı", "herkes üniversite okumalı" diyen salakoları göstermiş başlıktır. ulan amk geri zekalısı herkes üni mezunu olursa üniversite mezunu olmanın ne ayrıcalığı kalır. bir ayrıcalık yaratmacaksa niye gidip gurbette yıllarını, emeklerini, paralarını harcasın bu insanlar üni okumak uğruna?
  -2 ... krosis
 8. 8.
  Ben kalite ve sayının ters orantılı olduğunu düşündüğüm için katıldığım önerme.
  ... mehmedtheconqueror
 9. 9.
  daha yeni "ulus devlet" olmaya başladığımız için, birbirimizin ve yaşadığımız yerlerin farkına varmalıyız. sosyal medya bu oluşumu hızlandırıyor ama yine de görmek başka.
  -1 ... monk of monkmountain
 10. 10.
  "Herkes için ulaşılabilir olmalı." Cümlesini -herkes üniversite okumalı- olarak algılayan kıt beyinlileri göstermiştir. Bu yüzden öğretmen lisesi mezunu değil eğitim fakültesi mezunu türkçe öğretmeni olmalı insanın.

  Edit: herkes için ulaşılabilir olmalıyı yanlış anlayanlar için örnekle açıklayayım. Vanın bir köyündeki matematik dahisi çocuğun odtüye gitme durumu olmayabilir ancak van yüzüncü yıl üniversitesine gitme imkanı bulabilir ve ülkemize bir matematik dahisi kazandırabiliriz. Sizin kıt beyninize göre ne gerek vanda üniversiteye odtü daha kaliteli olsun. Yüzüncü yıl da olsun yüzüncü yıl da odtü kadar kaliteli olsun hatta daha kaliteli olsun her yerde olsun. Odtü gibi bin kişiye değil 80 milyona hizmet edebilen üniversitelerimiz olsun.
  -1 ... kyloren