1. 1.
  samimiyetsiz insandır. hayır yahu olamaz bir insan herkes ile iyi anlaşamaz mümkünü yok. bir ibnelik var o işte. ben tanıdığımın ikinci günü insanlara çemkirdiğimden midir nedir bu herkesle iyi anlaşan insanı kıskanıyorum nasıl oluyor da tahammül seviyesi bu kadar üst seviyelerde.
  7 -4 ... dolores haze
 2. 2.
  kişiliği insanların her dediğini onaylayan yapıya sahip; bilgi yoksunu, korkak birey... iş ortamlarında bol bol rastlarsınız. toplantıda müdürün her dediğini onaylar, siz yorum yapar tartışırsınız bu seferde toplantı çıkışı sizin yaptığınız her yorumu onaylar... keçi boku; akmaz kokmaz kendi anlayışınıa göre...
  6 -1 ... rakun34
 3. 3.
  Kendine geçinen bencil insandir bence. Kimse kimseyle iyi anlasmak zorunda değildir. Tribunlere oynamaktir. Az biraz da yavsaktir.
  1 -1 ... cizmeli kedi
 4. 4.
  Dostu yoktur genelde böyle insanların çünkü herkese dostum der, gerçek dostluğu pek bilemez.
  7 ... killmehillme
 5. 5.
  böyle muallak bir ifadeyle insanların yargılanmasına karşıyım ben. anlaşmak nedir? nereye kadar geçerlidir? sınırları var mıdır? mecbur mudur değil midir? hangi konularda anlaşır? hangi konularda çatışır? davranışlarının altında neler yatar? bilinçaltında neler gizlidir? ortada pek çok bilinmeyen var.

  bir insanı tanımak o kadar kolay bir iş değildir. maalesef çok fazla subjektif hareket eden bir toplumuz. hislerimizi kontrol edemiyoruz. bir kaç cümle veya bir kaç davranışla hemen notumuzu verip tavır almaya kalkıyoruz. sonra aynı yöntemle ve bir başka kalıpla birileri de bizim davranışlarımızı yargılamaya başladığı zaman bu kez "mağdur" oluyoruz.
  9 -1 ... siyahtan koyu beyazdan acik
 6. 6.
  yavşaktır.
  3 -2 ... the adamin biri
 7. 7.
  Söylemeyi değil, dinlemeyi bilen insandır. iyi anlaşmak suçmuş gibi bir çok iletişim yoksunu insan tarafından hor görülür, art niyetli olduğu düşünülür. Adam öyle pozitif yaklaşımdadır ki eleştirenler de zamanla pes edip kendilerini onun yanında bulurlar.
  14 ... sahnedeki hayalet
 8. 8.
  Bakıyorum da uyumlu, kavgayı sevmeyen insan olmak ya yavsaklık ya da eziklik olarak nitelendirilmis.

  Evet bu ezik ve yavsak benim. Kavgayı sevmediğim gibi gergin ortamları da sevmem. Saygı çerçevesinde her meramımı anlatır, karşımda konuşanı da dinlerim.

  Bunun yanında insanlarla iyi anlaşabilmenin sırrı çirkEF ve geçimsiz insanlarla mümkün olduğunca az görüşmektir.
  14 -3 ... su eva
 9. 9.
  o herkesin içerisinde bir tek kendisi ile anlaşamayan insan olabilir.
  6 -1 ... ah be abisi
 10. 10.
  herkesin hayatına kimse karışamaz sözünü kendisine yaşam felsefesi olarak belirlemiş kişidir. saygılı insandır. fikirlere saygı duyar. ne yapsın durduk yere insanların anasına bacısına mı sövsün?
  5 ... ageofempiresdekioduncu