1. 150.
  Herkesle arası iyidir ama hiç kimseyi umursamaz .
  ... paytak paytak kosan koala
 2. 152.
  Yılışık ve çıkarcı insanın tekidir. Bir çıkarı olmasa yaranmaz kimseye. Veya daha kötü bi ihtimal var: kendi düşünceleri olmayan, ilkelerinden yoksun, fikirsiz, aptalın biridir. Herkesle iyi anlaşır, bulunduğu kabın şeklini kolaylıkla alır.

  Iyy uzak olsun böylesi. Herkesle anlaşanla da ben anlaşamam. Böyle menfaatçi Fırıldak tipler midemi bulandırır.
  13 -5 ... essy
 3. 153.
  Var böyle insanlar.
  Sapık, tecavüzcü tiplerle bile sırf kendisine iyi davrandı diye muhatap olup, bir de bunu normalleştirenleri de gördü bu gözler.
  1 -2 ... alkolik oldum
 4. 154.
  dayak yemekten korkuyor olabilir. zarar görmek istemiyordur. anlayabiliyorum.
  7 -1 ... 13 yildir tirsagim
 5. 155.
  Duruşu olmayan insan benden uzak olsun.

  Herkesle iyi geçiniyorsan bir kişiliğin yok demektir.

  Ben bir insanı sildim mi silerim...
  7 ... mavi huydur bizde
 6. 155.
  -bir insanın “herkes” ile arası iyi ise, ve, mukabili olarak “herkes”in de bu insanla arasının “iyi” olması kastediliyorsa “herkesin arasının onunla iyi olduğu insan” diye de yorumlanabilir; hakezâ, nadir de olsa karakterlerindeki üstün meziyetlere sahip bazı insanlar hakikaten “herkes” ve her kesim tarafından “iyi” olarak nitelenir ve öyle kabul edilirler. vardır böyleleri...

  -bu tanımın türkçe karşılığındaki ilk hatıra gelen anlamı ile “herkes ile arası”nı “iyi” tutan birçokları ise maalesef pek sinsi tabiatlı kimseler olmaktadır ki, kaba bir misalle, işçilerine haksızlık yapan bir işveren ile arasını iyi tuttuğu gibi kendi arkadaşlarına da işverenle arasının bozuk olduğu imajını habire verir, öyle geçinir, gider. böylelikle arkadaş ortamında takılabildiği gibi aynı zamanda işveren tarafından ona gösterilen ayrıcalıkların diğerlerine gösterilmez olduğu gizli bir mutakabatın da adamıdır. kısacası genellikle “yavşak-bit yavrusu” diye tabir ettiğimiz hain mizaç.
  4 ... ask kadar siyah
 7. 156.
  aynı zamanda kimseyle de arası iyi değildir.
  3 ... flatlinerr
 8. 157.
  Herkes tarafından biraz sevilen fakat genelde arkasından çekiştirilen kişidir.
  ... kkec
 9. 158.
  konuşma adabı diye bişey var amına koduklarım! bakın mesela sizle böyle konuşuyorum, çünkü bundan anlıyosunuz ancak. gidip "ahmet yarrak gibi davranma lan" dersen, kavga edersiniz. ama "ahmet, şu şu davranışlarından rahatsız oluyorum, lütfen dikkatli olur musun" dersen, etmezsiniz. ahmet de azıcık insanlık taşıyorsa, aranız da bozulmaz. herkesle arası iyi olan adam dedikodu etmeyen, milletin kuyusunu kazmayan, doğruları doğru bir üslupla söyleyen insandır. neden çünkü kalp kırmak kötü bişeydir lan fındık beyinliler!

  evet herkesle aram iyi. çünkü hoşlanmadıklarımla konuşmuyorum. yok sayıyorum, yanlarına gitmiyorum. hoşlanmadığım, sevmediğim bir işte, sevmediğim insanlarla, ayda 100 bin dolar verseler çalışamam. yapım bu değil. kendime eziyet edecek şeylerden olabildiğince kaçınıyorum. çünkü normal bi insanın yapması gereken de bu. kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsiniz. ama unutmamak lazım ki, kimse de sizin kahrınızı çekmek zorunda değil. ömür törpüsü, trip küpü insanlarla aynı ortamda bir bulunur iki bulunurum çünkü. üçüncüde istemiyorum diye açık açık söylerim.

  herkes beni sevecek diye bi kural yok. sevmeyebilirler. ama kavga etmeden, sakin sakin yaşayıp gidebiliriz değil mi? karşıt görüşlüler ölsün dediğimiz için zaten bu ülkede önce sağcılarla solcular birbirlerini, sonra asker hepsini kesti. hala da kürt türk ermeni filan birbirini boğazlamak için bahane arıyorsunuz. müstehak lan sizin zihniyetinize. harbi müstehak. benden olmayan ölsün, ne iyi geçincem lan o benle iyi geçinsin diye diye, dünyanın içine sıçtınız. sizin pisliğinizde biz de boğuluyoruz. iyi geçinmek isteyeni de yavşak, karaktersiz, iki yüzlü ilan ediyor, güvercin tedirginliğinde yaşamaya mahkum ediyor, sonra bulduğunuz ilk bir kaşık suda boğuyorsunuz. çünkü tahammülsüz, karaktersiz, yavşak ve iki yüzlü olan sizsiniz. keşke bize bir ıssız ada bırakıp kendi pisliğinize dahil etmeseniz. ama maalesef, o ıssız adaya bile göz koyacak kadar açgözlü, bencil pisliklersiniz.

  ben ve benim gibi insanlar, yine sizlerle iyi geçinmeye çalışıcaz. yine söylediklerinizi sallamıycak, duymazdan, anlamazdan gelicek, sakin sakin yaşamaya devam edicez. becerebileceğimize dair bi umut olmasa da.
  3 -1 ... salvador dallli
 10. 159.
  (bkz: ömer baba)
  1 -1 ... usualsuspects