bugün

işine geldiği gibi davranır kimseyle kötü olmak istemez bir olay karşısında tepkisini gizler gerçek niyetlerini asla anlayamazsınız.
Rol yapan insanlardır bunlar, kesinlikle katıldığım önermedir.
Evet akrabalarım da dahil çok sevmediğim insan vardır. Bunu da belli ederim ve onlar da anlarlar. Nedir yani herkese gülümseyemem. Haydi yandan yandan.
Şöyle ki.
Doğrularım her zaman bellidir, anlaşabildiğim karakter tipi bellidir.

Bunun dışında biriyle muhabbet edersem anlaşamam, kavga ederim.
O yüzden merhaba merhabadır tüm samimiyetim.

Kimseye zarar vermem, iyi niyetimi korurum.
Bu nedenle kafa yapımız muhtemelen uymayacak biri bile herhangi bir ricamı kırmaz.

Anlaşamayacağın insanla burun buruna girmeye, kavgaya ne gerek?
Sırf bu yaftayı yememek ve iyi sayılmak için muhatap olduğum insanların bazısını ara ara tokatlarım.

iyi olmak bunu gerektirir.
ya çok iyi biridir, ya da sahtekarın tekidir.

birinci tipi için çok yakın bir arkadaşımı örnek vereceğim. herkese/her şeye karşı çok iyi niyetli bakar ve çok kibardır. e düşüncesi öyle olunca tavrı da öyle. sonuç olarak da herkes onu çok sever.

ikinci tipi için artık konuşmadığım bir arkadaşımı örnek vereceğim. o ise herkesin yüzüne iyi konuşurdu, desteklerdi falan ama arkasından bambaşkaydı. o iki farklı şekilde konuştuğu insanlar bir araya gelince olan oluyordu zaten.
Herkesle anlaşmaya çalışan insan gün gelir hepsiyle kötü olur! Çünkü iyiliğin mükafatı kötülüktür.
Yavşak, yalaka tipleri ayrı tutuyorum. Onlar her daim yolunu bulur.

(bkz: aman ağzımızın tadı bozulmasın ali rıza bey)
Doğru insandır.
Kendimden biliyorum, haklı.
genelde yalaka tipler boyledir.
herkesle arası iyi olana kıl olurum.
Psikolojik problemleri olan yazar aman er kişi özelliğidir.
Herkesle anlaşan kendimden örnek verecek olursam; gereksiz polemiğe, gereksiz samimiyete girmiyorum. Ne fazla ne eksik, merhaba merhaba.
Ya yavşaktır ya ajandır. Bu tarz insanlarla uzun süre iyi geçinemem.
Bir insanin herkesle iyi anlasmasi mumkun degildir. Mutlaka anlasamadigin, yildizinin barismayacagi birileri cikar.

Herkesle iyi anlasan insan yavsaktir, iki yuzludur, karaktersizdir.
çoğunlukla bu tiplerde iki yüzlü olur. insan doğası gereği herkesle anlaşamaz. eğer bir kişi herkesle iyi anlaşabiliyorsa herkese farklı bir yüz sergiliyor demektir. uzak durun en iyisi.
insan doğası gereği herkesle anlaşamaz.
insanlarla gereksiz yere samimi olan kişi kaypaktır. Her türlü ipnelik beklenir..
evet ben mesela iyi değilim karaktersizim.
ama sorsan herkes iyi bilir.

dert istemiyorum amına koyayım.
sikimde değilse kimse, herkese gülüp uzakta durmalarını sağlayabilirim.
dertsiz miyim de dert edineyim.
Herkesle anlaşan insan tebrik edilmesi gereken insandır. Sabrını ve kendinden verdiği ödünlerden dolayı tebrik edilmeli. Hayatımın iki yılı mecburen tüm insanlarla iyi geçinmek dertlerini dinlemek yanlarında olmak zorundaydım. inanın çok zordu.
ilk bakışta anlaşılamayacak ve gerçekten iyi niyetli biçimde arkadaş canlısı olan kişileri üzecek gereksiz iddia.