bugün

iğrenç bir espri örneği. bunun söylendiği er kişi elinde şemsiye vs tutuyorsa vay haline.
bir de ''tutmadığı da sana''vardır ki daha fecidir.
yavuz çetinin cherokee şarkısında geçen söz..
birde bu sözün arkasından ''bırakan ipne'' diye devam edilir.
Çocukken
birinin herkesin tuttuğu kendine demesiyle o anda elinizde olan şeyin dotunuze girdiğini düşünüldüğünde
gülerek ,bazıların sinir ve ağlama ile katıldıkları oyun.

not:sakın trabzanlara tutunmayın direk oyun dışısınız.
bunun bir de şöyle bir versiyonu vardır.
- şu direği görüyor musun?
+ gördümm
- sana girsin.. ihihihihi
daha sonra;

-herkesin tuttuğu kendine
+tutmadığı da sana

şeklinde geliştirilmiştir.
+tamam lan tuttuğum bana girsin bende sana gireyim
-hönk
(bkz: kendi kendine yetebilmek)
elde ne var ne yok bıraktıracak kadar etkili(!) olan cumledir*...
herkesin tuttuğunu birakması üzerine,iğrençliğe "biraktığının bir fazlası" denerek devam edildiği görülen esprimsi şey.hayır sanki giren çıkan bir şey var ortada.
koca binanın sütunlarına yapışanlar vardır,"herkesin elindeki sana"diye cevap vererek
7- yaş sınırlaması* getirilmesi gereken esprimsi.
bir özdeyiştir.argodur.ayıptır.
moustan elimi çekmeme sebeb veren ani reflex yaptirabilen söz.
mantığı kavranamayan bir kelime grubudur. herkesin elindeki zaten kendindedir. herkes elindekiyle istediği şeyi yapabilir. bu durumda gereksiz bir cümle olmaktadır. kullanılmasının uygun olmadığı bir kelime grubudur.
mantığı kavranamayan bir kelime grubudur. herkesin tuttuğu zaten kendindedir. herkes tuttuğuyla istediği şeyi yapabilir. bu durumda gereksiz bir cümle olmaktadır. kullanılmasının uygun olmadığı bir kelime grubudur.
(bkz: herkesin elindeki kendine)
yavuz çetin üstadın cherokee şarkısında geçen güzel laf.
"geriside sana" cevadı alındıktan sonra "bende o halimle bi daha sana" diye cevap verilip uzayıp giden diyalog silsilesini ateşleyen söz grubu
(bkz: bal tutan parmağını yalar)
genellikle orta anadolu çocuklarının söylediği ancak ve lakin son zamanlarda ayküsu 35 ilen 50 arasında değişen tv. şahsiyetlerinde bile istiarelerini duyabileceğimiz küflenmiş reçel tadında bir söz. teşbihte hata olmaz ata sözümüze sığınmaya çalışan tüm gaf gafillerini buradan esefle kınıyorum. ama gülüyorum da hani..ümit yaşar oğuzcanın dediği gibi "alkışlayalım o doğmadan ölen tüm harika çocukları" saygılarımla bir entry perdesini daha indiriyorum..
şu anda bile bu başlığı gören yazarları, eski günlerine götüren mouse ları ellerinden bırakmalarına sebebiyet veren oyunumsu.
mouse'ların bırakıldığı andır.
ilkokulda ve ramazan aylarında sıkça duyulan söylem.
güncel Önemli Başlıklar