bugün

bu aralar çokça görüyorum. sokakta gördüğüm çiftlerin sayısı epeyce çoğaldı. üniversite de zaten el ele tutuşan mı dersin cilveleşen mi dersin öpüşen mi dersin her gün tanık oluyoruz. çeşit çeşit kızlar ve çeşit çeşit sevgilileri. nereden tanışıp sevgili oluyorlar hemen. neden bize denk gelmiyor. yahu çocukluk arkadaşlarım bile yapmış elimde büyüdü hepsi. öyle güzel kızlar var ki bu malla nasıl sevgili olmuş diyorsun. ben yolda bir çift görürsem kıza bir kere erkeğe de birden fazla bakarım. biraz özgüven depoluyorum. gerçekten bu çocuk bu güzel kızı tavlamışsa ben hayli hayli tavlarım diye. otobüste, metrobüste her yerde genç çiftler. bugün bizim evin yakınlarında park var liseli genç çift oldukları belli çok sarmaş dolaş resmen yiyişiyorlar. şöyle geçerken kolay gelsin dedim. çocuk baktı eyvallah abi dedi. anca böyle kedinin ciğere baktığı gibi izleme modundayım bu aralar. ne oldu ya. hani herkes yalnızdı. herkesin sevgilisi var.
"nazar etme n'olur, çalış, senin de olur"...minibüs yazılarından
herkes değil kardeşim herkes değil. bazıları sadece bu dünyaya yalnızlıkla baş etmeki için gelmiş.
bu aralar love hayatından uzak bir kadınım. evet. o durum benim için geçerli değil.
Sanırım bu yüzden tek kaldım.
sokakta gördüğüm ilişkiler aynen böyle.
görsel
hangi herkes ? benim niye etrafımda insanlar sürekli geçim sıkıntısından yalnızlıktan dem vuruyor ? nerde olum bu insanlar ?
Sokakta görülen sevgililerden daha fazla şu vardır:
yorganın altında boğula boğula 31 çekmek.
görsel
ben de görüyorum. hatta 31 aralık gecesi avm'de kadınla erkek tartışıyorlardı adam eski sevgilisiyle konuşmuş diye.
23 yaşındayım, hani çok mu geç kaldım bilmiyorum. Yaşımdakiler çoktan flörtlerinin 9. yılındalar, belki nişanlanma evresindeler; bazıları evlendi bile.
yazacak çok şey var ama özetle: kimilerini hüzünlendiren durumdur. olsun ya, herkes mutlu olsun sorun değil. ama ben de olayım hani, çok da fazla bir şey istemiyorum di mi?
(bkz: baba akü yok)
bu ne oglum resmen isyangar abazanlar toplanmış lan.

sonra neden abazansın deniyor. kardeşim, bakın aslında tüm sorun abazan olmakta.

farkettiniz mi? biz ne kadar yavşarsak kız o kadar çekiliyor. alfa olmak lazım.

peki nası alfa olunur?

lucifer michaelson bunu anlatmıştı. özgüven, düzgün bi oturuş şekli, takım elbise, iyi bi vücut, göz kontaktı kontraktı artık her ne boksa, düzgün diksiyon falan fistan.
görsel
Takılmayın.
hani herkes yanlızdı. instagramda falan görüyorum herkes sarmaş dolaş. bu ne yahu.
koca bir yalandır çünkü ben yapmadım ve bu algıyı böylelikle çürüttüm.
herkes ekmeğinin peşinde. millet götürüyor valla. bizde kedinin ciğere baktığı gibi bakıyoruz bu sıra.
Yok hayır ben yapamadım henüz.