bugün

etrafta eski sevgili bulunması durumunda eski sevgilinin kıskançlıktan çatlamasına neden olabilecek evlenme teklifi.
Gereksiz, olayın özelini silip götüren bir eylemdir, sessiz sedasız olmamasına düğünlerde çalınan davul zurna gibi anlam veremem, insanların farklılaşma çabalarının olmaz olası göstergesidir
Hele bir de öteki insanlar alet ediliyorsa bu organizasyona, karşı tarafın hayır deme ihtimali yok olacağı için mutsuz bir evlilik sebebi de olabilir. Bencilce bir harekettir.
hem risklidir hem de pek makbul değildir. herkesin içinde romantizm olmuyor. amerikan filmlerine çok kaptırmayalım kendimizi...
cesaret ister, yapabileni alkışlamak gerekir.
koskoca nba maçında evlilik teklif edip reddedilen adamı akla getiren hadise. Hatta üşenmedim buldum, şöyle ki;

http://www.youtube.com/watch?v=8MN0eAGmMOU

aynı konsept

http://www.youtube.com/wa...Dohd0&feature=related
risktir. evet cevabı alınacağından %100 emin olunamıyorsa denenmesi tavsiye edilmez. zira cilt renginin mora dönüşme ihtimali yüksektir.
bu durumu açıklar bi olay bi arkadaşımın başına geldiydi, o zaman pek de sallamadıydık ama herif üzgün teselli filan. zari zari ağlayıp duruyor. o bu değilde yaktım üç beş aracı kesin filan frrık fıırkk filan diyor. neyse ben olayı sondan değil baştan başlatayım da sık sık sona göndermede bulunuruz zati.

bizim eleman yangın yeri. arabasında paso karagümrük yanıyor çalıyor. bildiğin gibi değil uğur aslandan balattaki kahveden de tiksindim, paşa paşa yatmak kavramı bile gözümden düştü. o radde. neyse sülün gibi bi de huri var ki bu kıza mahallede ters bakanı dövüyorlar, bacım diyeni kurşuna diziyorlar, 20 mt yakınından yürüyeni tükürük yağmuruna tutuyorlar. kimler mi? kızın yüz vermediği mahalle gençleri. neyse geçelim. esas oğlan -yani eo- kızı takip etmiş bi sabah işyerine kadar. kız ses etmemiş. mahalle çakalları da uykuda zaten o saatlerde. akşama kadar da eo, işyeri civarındaki kavede, internet kafede filan beklemiş öyle böyle değil sıkıl pıkıl. sonra kız işten çıkınca takibe almış. yürü babam yürü mahalleye doğru. kız sokağa gelince durmuş ve şöyle bi diyalog hadisesi vuku bulmuş:

kız:- niye takip ediyosun beni yaaa?
eo:- seviyom seni gız takip de mi etmeyek? (bu sözü çalmış birinden hıyarto)

neyse kız hafif sırıtmış. evine gitmiş. bizim eonun gönlüne kara ateşlerin en karası düşmüş ya vay anasını diyoz türkü çığırıyor orda burda, evvelim sen oldun falan diye.

aradan zaman geçmiş. bu dino eo gitmiş hırdavattan 3 4 kutu bali almış, tekel bayiinden de 100lük tekirdağ, vurmuş kafayı kızın mahleye. it çakal dağılmış tabi o devasa şişeyi foni foni içen girdap ağızlı adamdan. sonra tutmuş tu eo sokağa birazını da arabaların üstüne filan taşırarak aynen şöyle yazmış(siz büyük harflisini birazını ford focusta birazını da 98 model şahin üzerinde hayal edin) neyse kapa parantez, yazdığı şu: "benne evlen" son derece romantik ve spontane. ama olayın en pis tarafı ford focus kızın babasının, 98 şahin de eniştesinin. e sonuç olarak bu kızı bu adamın alabilme şansı var mı? sizce?

"o bu değil de yaktım üç beş aracı fırrk frrıkk" bu arkadaşın son bi kaç cümlesi olmuştur nihayetinde.
kabul edildiğinde ortamda vezir yapacak, reddedildiğinde de rezil yapacak riskli iş.
herkesin önünde nikah kıyıldığına göre herkesin önünde evlenmede teklif edilebilir ne var yani bunda şeklinde yaklaşımla yapılacak eylemdir. bazı kişler diz çökerek bazıları ise aslan naralarıyla çığraşarak bunu yapar. takdir edilesi insandır. aferim len seviyorsun yap.
kaç kişi şahit olursa olsun 'aşk,iki kişiliktir've evlilik,hayata dair işlenen en büyük suç ortaklığıdır.demem o ki,gerek yoktur efendim öyle abartılara,kamu duyurularına.makbul olan, gidip nikah masasına dakikasında oturmaktır.
bir kız için hayatının en önemli en unutulmaz anı (ki torunlarına bile anlatacağını iddia eder), bir erkek içinse bol cesaret birazda asosyallik gerektiren durumdur..zira er kişi hergün gittiği mekana gitmeden evvel o çevrede "lan oğlum gıza bak..abiyi kul etti kendine...bide evlenme teklif etmiş bizim abi herkesin içinde...uhahahaha" şeklinde gelişen konuşma ve anlamsız çıkan (gülme denemez) seslerin ardından ortamda bir tuhaflık olduğunu bilerek fakat bir anlam veremeyerek o mekana uğramaya devam eder...ama içinde kalır anlamadıkları ve ona anlatılamayanlar...
ama o genede gururludur mutludur..çünkü mutlu etmiştir,çünkü çoğu cesaret edemez böyle birşey yapmaya...
yürek ister!!
pek güzel değildir o ne lan öyle vıcık vıcık. önemli olan özel olması.
herkesin önünde reddedilme ihtimalini göze almaktır.
cesaret işidir. reddedilirse sıçtı rezillik. evet.
cevap hayırsa iki tarafı da zora sokar.
kroluktan başka bir şey değil.
Gavatlıktır.
Kadınların hiç yapmadığı maymunluk.
Teklif edilen kişiyi bir anlamda zorunda bırakmaktır.

"o kadar kişi bize bakıyor naapıyosun samet kalk ayağa!"