1. .
  bu nota vermek nasıl bir şey? yani yıllardır duyarız "x ülkesi y ülkesine nota verdi." peki sonuç? yok sonuç falan. aslında meali; "bak abisi daha ileri gidersen ilişkilerimiz tersine gider sen de babayı alırsın." demeye geliyor ama ben görmedim ikinci aşamayı. sonuçta global dünya derken bir nevi herkes birbirine bağlı kalıyor biz istemesek bile. peki ya türkiye?
  türkiye için durum değişiyor. hani herkesin hor gördüğü o mahallenin piç çocuğu vardır ya türk filmlerinde; türkiye'nin de jeopolitik önemi bakımından durduğu yer burası oluyor. yok abd artık türkiye güçlendi diyormuş! madem güçlendik niye önüne gelen bize nota veriyor bunu anlamak zor geliyor bana. belki dış politikamızın yıllardır belirsiz olmasından mı? hı hı ne dersin? benimle bir çay içer misin?
  2 -1 ... fabala
 2. .
  bu mantıkta herkesin ortak olarak nota verecegı tek bir ulke var.evet bildiniz amerika.
  ... ecivecivokke
 3. .
  her yeni hükümet ile değişen bir dış politikaya sahip olmanın sonuçlarından biridir.

  o değilde azerbaycan'ın verdiği notaya sessiz kalacak olsakda; israil'in verdiği nota mail adreslerimizin artık ezberlediğimiz israil malı ürünlerini boykot etme çağrısı ile dolup taşacaktır.

  israilden nota alın, bilgisayarlarınızı açın, elektrik tüketin; tedaş kazansın, mail hesabınızı açın millete mail yağdırın; msn kazansın, yahoo kazansın, kotayı aşın; türk telekom kazansın, sizi mail yollarken patron yakalasın; işten atılın yeni biri daha ucuza işe alınsın o kazansın.

  (bkz: alın verin ekonomiye can verin)
  1 ... vendetta