1. 1.
  Bir gözlem. Herkes kendisini çok özel ve anlamlı bir varlık zannediyor. Maalesef size kötü haberlerim var. Tabi bu haber gerçeğin farkında olmayan twitter, facebook gibi yerlerde sanki çok merak ediliyormuşçasına her anını paylaşan embesillere. 300-500 takipçisi olunca memelerinin kutsallığına inanan kezbanlara, tanrının özel koleksiyonu olduğunu sanan barzolara. Özel falan değilsiniz lan, sıradan insanlarsınız. Kendinize çok büyük anlamlar yüklemeyin. işte biraz oyalanıp öleceksiniz. x kabristanlığında eşiniz dostunuz ziyaret edecek falan. Bu yeryüzü ne peygamberler, ne kumandanlar, ne kahramanlar ne falanlar filanlar gördü değil mi? Yanlışsam söyleyin sizi dinleyeyim. Ya da susun lan neyinizi dinliyim sizin? Ayrıca o eşlerinize çok büyük anlamlar yüklemeyin, mutluysanız sadece sizin için mükemmel bir eştir. işinizde başarılıysanız dünyayı yörüngede tutan sizin işiniz hiç değil.

  Yani öyle. Bende örümcek adam değilim mesela hiç alınıyor muyum?
  3 -2 ... rainheart
 2. 2.
  geçen benim de aklımdan geçen ve saçma gelen düşünce.

  insanlar yolda yürürken o kadar enteresan triplere giriyor ki sanki sokaktaki herkes ona bakıyor. veya araba kullanırken ki tripler bütün trafik onu bekliyor sanki.

  yere düştüğü zaman utanması mesela neden bu kadar fazladır. ulan bir daha görmeyeceksin ki adamı sen o kadar umurunda değilsin ki o insanların.

  benim bu ben. benim gibi 8 milyar insan. ulan senden 8 milyar tane daha var nasıl özel olabilirsin. azıcık mantıklı düşün.

  neyse egositliği atmışım üzerimden onu da öğrenmiş oldum.
  4 ... i wozniak
 3. 3.
  öyledir çünkü, insanların tamamı özeldir. şu koca evrenin kücük dünya gezegeninde ki en üstün varlık insan özeldir.
  ... kadir1999 guclu cocuk
 4. 4.
  tabi özelim be, ne sandın.
  annem 8 ay karnında taşıdı özenle besleyip büyüttü. güneşte olgunlaşan domatesler bile özel oluyorsa ben niye özel olmayayım?
  -1 ... eleia
 5. 5.
  herkes kendini çok özel sanıyor ve ben kendimi hiç özel sanmıyorum. bu nedenle kendimi tuhaf görmeye başladım. sıradan insanların kendilerini tuhaf görmesine neden olan durumdur.
  2 ... yuppie
 6. 6.
  Aşırı saçma genelleme.
  Keşke herkes özel ve birey olduğunu fark edebilse.

  Menzil denen oluşumda gavs dedikleri adamın çevresinde aklını yitirmiş bir sürü tipin vidyosunu görünce gerçek acizlik bu diyor insan.
  2 -2 ... cartoon pierre
 7. 7.
  "bu evrenden bir tozsun, tarih seni unutsun" demiş abuk bir müzik oluşumu
  4 -4 ... artik melek degilim
 8. 8.
  bazıları kibirlenmedikleri sürece öyleler.

  fakat bu iş " bulunmaz hint kumaşıyım" triplerine girince içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
  1 ... thornsvaldgerald
 9. 9.
  Sosyal medya bu işe ön ayak olmuştur. Aslında bu durum da kapitalizmin işini kolaylaştırmıştır. Şöyle ki; bireyler kendilerini önemli varlıklar zannederek düzenin değişmesi adına hiç bir düşünce ya da eylem içerisine girmezler. Çünkü bu düzen(ek) onları önemli birey! haline getirmiştir ve bu düzen muhafaza edilmelidir.
  3 ... birzamanlarinserserisi
 10. 10.
  Biriciklikten yola çıkıldığında olması gerekendir.

  Her birey özeldir.

  Herkes kendini çok özel sanıyorsa kendine özel davranıyor olmalıydı. Kendine özel davrandığında karşısındakininde özel olduğunu bilir ilişki çerçevesini belirler saygınlığı korurdu.

  Bireysel özel davranıştan toplumsal özel davranışa geçiş saygınlık zemininde özdeğerliliğe götürürdü. insana insan olduğu için değer verilirdi.

  Hepbanacılıkla özel olmanın karıştırılıyor olması, yanılgısı.
  2 ... nanautzin