bugün

+burası türkiye ulan!

-herkes türk olmak zorunda mı?

+türksün!

-abi?

+türksün!!

-ama abi ben gürcistan göç...

+haaayır türksün!

-ya haha nas...

+burası türkiye! türksün!

-abi saçmalıyors...

+kes sesini banane türksün!

-tamam abi haklısın.

+türksün ulan!

-abi tamam türküm.

+yalan söylüyorsun ibne orospu çocuğu yavşak pezevenk burası türkiye siktir git ülkeden git gürcistana yavşak ibne götveren burası türkiye türkler yaşar burda siktir git buradan türkiye burası!

-tamam abi.

+hala tamam diyo! siktir git lan! koskoca ocağım var benim dallama sikeriz seni evire çevire!

(bkz: acı gerçekler)
Ne yazık ki böyle bir zihniyet var. Yani bizim tarihimiz, ve tarihimizde bulunan büyükler neyinize yetmiyor da, gelip sümerlerden tut da almanları bile türk yapan kimseler var?
Açgözlülük mü demem lazım yoksa aşağılık kompleksi mi?
Türklük şu anki haliyle diğer tüm milletlerin üstünde yükselen bir dağdır.
Hiç kimse kimseyi Türk yapamaz . Bu topraklarda doğdumuz için Türk olcaz diye bi kaide yok .
türkçeyi sokakta müşteri beklerken öğrenenlerin anlayamayacağı durumdur. zira aynı şekilde bunlar türkçeyi de iyi bildiklerini sanırlar acınası zekalarıyla.
Türklük sadece anadolu coğrafyasına ile sınırlı olmadığı gibi, vatandaşlıkla da alakalı bir durum değildir.
Türklük bir üst kimlik olarak kabul edilebilir, şayet belli başlı kriterlere uyduğu sürece bu böyledir. Bir kimse ben "x kökenli türk'üm" dediği anda, benim açımdan türk değildir.
Yasal olarak memlekette herkesin türk kabul edilmesi, ki bu zaten ulus devlet olmanın bir gereğidir, bütün herkesin türk olduğu anlamına da gelmez. şayet türk olmadığı halde türk olmak isteyen biri, ise içinde türklük dışında başka bir şuur barındırdığı sürece bizden biri olamaz.
herkesi türk gösterip, saçma sapan şeylerle gururlanmaya çalışacağına git adamakıllı türkolog felan olmaya çalış mesela. ya da ülkenin ihtiyaç duyduğu herhangi bir türklük alanında bir yerde ilerle. azıcık da gerçek atatürk milliyetçiliğini ve kültür milliyetçiliğini benimse. sonra herkesi türk gösterip övünmeye çalışacağina tabiri caizse çıkarıp vur masaya şak diye işte bu bizim dilimiz işte bunlar da bizim kültürel değerlerimiz de. adam olun lan biraz bu ülkeye katkınız olsun. yoksa ülkedeki marksist devrimciler kadar gereksiz oluyorsunuz milliyetçiler.
Isgal yillarnda istanbulda rumlarn yagmalanmasi , ingiliz konsolosluklarinin yakilmasi marasta ermenilerin dukkanlarnn yakilmasi yagmalanmasi maras olaylarnda alevilerin evlerinin yakilmasi yagmalanmasi hamile kadnlarn oldurulmesi .. darbe oldugunda sagci hukuk ogrencilerin iskence gormesi, sol hukumet basa gectiginde hocalrn aslmasi kuran kurslarinin kapatilmasi , milliyetcilerin iskence gormesi, tarikatcilerin evlerine baskinlar verilmesi , dusunce sucundan yatan aydnlar , iceri atilan gazeteciler , kitaplari toplatilan yazarlar , Herkes insan yapmaya calissak iş bitecek demi canlar dostlar yazarlar ????,.
iskandinavlara dokunmayında kimi Türk yapıyorsanız yapın.
Komşusu Türk olmadan yatan bizden deildir.
ekmeğini yiyip suyunu içtiğin bu ülkeye ihanet etme, ne olursan ol.
ilginç bir zihniyettir.

Türk olmak zorundasın diye baskı yapar. Şunu da belirtelim ben türküm.

Ama Türk olmayan adam napsın? Nasıl Türk olsun amk?