bugün

kimsenin kürtlerle bir sorunu yoktur ki, bunu hep söylüyoruz ama çarpıtılmaya devam ediliyor, bizim sorunumuz pkk ile ve herzaman da sorunumuz olmaya devam edecek.
öyle bir zan yoktur ancak kürt düşmanlığı çığ gibi büyüyor. kürtleri iyi tanımayan, sevgi kelebeklerinin anlamadığı konu şu; sırf hümanistlik olsun diye bazı şeyleri görmezden geliyorsunuz. mesleğim icabı günüm genellikle dışarıda müşteri ziyaretiyle geçer ve müşterilerimin büyük çoğunluğu kürttür. adam, "otur abi birşeyler içelim", "akşam gel bize yemek yiyelim", "gel seni nargileye götüreyim" gibi misafirperverliğin tavan yaptığı sözler sarfeder size ancak o cep telefonu yok mu. işte o telefon bir çalar; bir bakarsınız ekran üzerinde bdp amblemi! aynı adam birkaç hafta sonra, aponun kürtlerin lideri olduğunu düşündüğünü ağzından kaçırır.bir kürt, eğer siz kürt değilseniz iç yüzünü, aklından geçenleri size kolay kolay anlatmaz. sizi yağlar, sırtınızı sıvazlar. sizde böyle mal mal sabah akşam katilinizin bıçağını yalarsınız. akıllı olun. beni dinleyin; bir kürtün ağzından laf almanın basit yöntemleri vardır. örnek olarak; eğer aranızda merhabadan öte sohbet edebilecek bir samimiyet varsa, ona karşı ılımlı davranın. (siyasi manada tabi). "neden kürtlere bu yapılmıyor?" ya da "kürtlere çok haksızlık yapıldığını düşünüyorum" gibi cümleler kurun. "senin yerinde bende olsam aynı şeyi düşünürdüm", gibi yastık cümlelerle destekleyin, bakın içindeki zehiri nasıl kusacak. nasıl apo yu halk kahramanı ediveriyor ibretle izleyin ondan sonra.
kürtler bile kendine düşmandır. tespit doğru.
güncel Önemli Başlıklar