bugün

Ne kadar çok kazık yesemde bir türlü yapamıyorum.
Bazen kendi hayatımdan bile çıkabiliyorum o derece. Ewed
Hayata katmak hayattan çıkarmak...
Kusursuz dost arayan dostsuz kalır. Hele dost dediğin kişilerde kusur ariyorsun zaten onu hayatına katmamış olursun... Birisini hayatına katarsan gerçekten katıyorsun kolay hayatından çıkaramazsin.
Ama bir dostuma kormusün lan diyordun
Ben körüm de sen kör müsün benim kör olduğumu görmüyor musun diye kahkaha atıyordu. Çünkü dostluk!
Adam bir kıza aşık olur ve her gün o kıza ulaşmak için bir nehri geçer. Nihayet bir gün sevdiği kıza der ki::
Senin gözünde hafif bir leke var!
Genç kız:
Senin bana aşkın bitmiş sakın bir daha bu nehri geçerek bana gelme! Eğer sen bu lekeyi görüyorsan, ki bu leke doğuştan gözümde var, senin bana Aşkın bitmiş, nehirde boğulursun!
Genç adam ikazı dinlemez, kıza ulaşmak için nehre girer boğulur.
karantinada yalnızlığı tadıp bireyselleşmeye adım atan insanlarımız için zor olmayacak bir durumdur.
insanları, hele hele emek verdiğimiz, bir dolu paylaşımlarımızın olduğu insanları kolayca hayatımızdan çıkaramayız, öyle lönk diye olmaz o iş.
Bu karar kolay bir karar olmaz, haklı da olsak hatta artık gerekli bile olsa hafiften içimiz burkulur elbette, kırgın oluruz yani hoş bir duygu değildir.

Ama o raddeye gelmek, o kararı vermek bir süreç gerektirir.
Belki görmezden geliriz önce, sonra acaba yanlış mı anlıyorum safhası, sonra "huyu bu ama iyi insandır aslında " deyip süreci uzatırız falan...
insanları, hayatımızdan çıkarmak zaman zaman gerekli olsa da, kolay molay değildir efenim.

Çok möhim not: dış kapının mandallarını çıkarmaktan söz etmiyoruz tabii ki.
Sözkonusu insanlar, mahallenin bakkalı, komşunun gelini..vs değil yani. Anladınız siz onu.
Ilk hatasında bunu yaparım, son olur
Ne zaman taviz versem tölerans göstersem tekrarını yiyen zarar gören ben oldum
Böyle iyi, 5 kişi olsun etrafımda sağlam olsun kafî.
ne güzel bir özellik.
herkesi çıkara çıkara kimse kalmadı diyebilmektir ilerde.
Kolayca hayatınıza insan almamak daha iyi problem çıkma oranı düşük olur.
Bakınız Halk dilinde kimseye eyvallahi olmamak .zor meseledir azizim.ancak keyiflidir. aaa bu şey değil mi hayır diyebilmeyi bilenlerin ilk temel hareket i.
Sosyopat değilse;

Böyle bir hareketi yapan kişi çok kırılmış, zamanında değer vermiştir, insanlar yerine hedeflere odaklanınca böyle oluyor çünkü.
35 yaşımı devirdikten sonra kazandığım en büyük erdem...

eskiden her gidenin ardından su döker, dönmesi için beklerdim...şimdi zerre umurumda değil, giden gider, dönen döner...yol verdiklerim ise ne halt ederse etsin zerre sallamıyorum...

büyümek ne güzel şey anne...
Defalarca kez yaptım bunu hiç pişman olmadım, öz amcamı dahi silip attım cenazesine dahi gitmedim
Çıkarmak istediklerimden hariç benimle arasına mesafe koyanları da sildim hayatımdan ve bir daha geri dönmelerine fırsat vermedim bundan sonra da vermem zaten.
zarar görmek istemeyen, mantıklı insanların yapabildikleri, hayat kurtaran eylem. aslında çoğu insan silerken acı çekiyor, ama dik duruyorlar. çünkü böylesi daha iyi. ben daha gençken hataları görmezden gelir, sonunda üzülürdüm. artık buna izin vermiyorum.
Krallığın en üst seviyesidir, kendimde gururla taşıdığım güzel bir tutum meselesidir.

Zaten bu noktaya gelip sırf vicdan, yufka yüreklilik vs sebeplerle hayatınızdan çıkaramadığınız insanlarla ileride de bir bok olmuyor, bir anda hayatınızdan çıkaramıyor olsanız bile öyle ya da böyle azalarak bitiyorlar zaten.
benim gibi siki taşşana denk adamları bile çileden çıkartabilecek insanlar var.
ve ben bu konuda iyiyimdir.
kimseye küsmem, darılmam. neden kendime zarar vereyim ki?
siktir git derim ve giderler.

elimi uzatırım.
bu eli son sıkışın derim. dedim de.

rahatladık.
En özendiğim insan tipidir. Yapamıyorum asla, her zaman tolerans tanıyıp müsamaha göstermekten kendime olan saygımı da yitirdiğimin farkındayım fakat silemiyorum kimseyi kolayca. Bağları tamamen koparabilmem için affedemeyeceğim, görmezden gelemeyeceğim kadar büyük bir şey olmalı.

işte zaten sorun da şu: bu raddeye getiren de benim anlayış göstermelerim, kin tutamayışım. Tüm suç benim. sonra dert yanıyorum sitemler ediyorum. Müstahak bana başıma ne geldiyse. Neyse sakinim. *
Çok Hayalci ya da çok duygusuz biriymiş bu arkadaş.

Kimse kimseyi o kadar kolay hayatından çıkartamaz. Resmen görmese bile zihnin de yaşatır.

Yaşadıkları aklına gelir,
söylenilen sözler aklına gelir,
O anları kafasında tekrar yaşar felan.

Kimse kolaya kaçmasın. Bir insanla kötü ayrılsan bile kolay olmaz unutman.
öncelikle böyle insanların kendilerine olan güvenlerine hayranım. ancak zamanla çevresinde kimse kalmadığında en ağır bulanımlara gireceklerini de üzülerek söylemem gerekiyor.

özellikle kadınlar artık beğenilmeyen ya da kendisiyle sadece cinsellik amacıyla arkadaşlık kuruluyor olduğunu gördüğünde her şey için çok geç olacak. erkekler için ise çok büyük bir fark yok aslında sadece arkadaşlık kurmak isteyen kimse olmayacak.
güncel Önemli Başlıklar