1. 1.
  cinnet eşiğindeki kişinin söylediği sözdür.
  1 ... saturn
 2. 2.
  farklı bi versiyonu da öldürmemek ama acı çekmelerini sağlamaktır(psikolojik ya da fiziksel farketmez önemli olan acı çektiğimi görmek).işte bu durumla karşılaşıldığında en yakın psikologtan yardım alınmalıdır.
  1 ... freedean
 3. 3.
  cinnet geçirmek üzere olan insanların teoride sarfedemeyeceği sözdür. cinnet durumu tepkisel davranışların boşalma ve birikme teorisi ile açıklanır. ömrü boyunca, sakin, mülayim, selim huylu olarak nitelendirilen insanlar aslında potansiyel birer cinnet vakası zanlısıdır. her insan günlük hayatın akışı içerisinde sinirlenecek hususlar ile karşılaşır, eğer gerekli sinirsel tepkiyi karşılık olarak vermezse içerisinde birikir. ve bu birikimler günün birinde toplu halde patlayabilir ki bu da cinnet durumudur. hayatı süresince kimseye karşı bağırmamış, gerektiğinde tokat atmamış, tepkisini göstermemiş kişilikler farkında olmayarak içlerinde büyük bir sinir yükü depolar. bu biriken sinir gün geldiğinde bardağı taşıran son damla misali bir tetikleme ile açığa çıkabilir. sinir sistemi üzerinde biriken bu deformasyonun bir anda patlak vermesi o anda etrafına büyük zarar vermesine yol açar.

  bilinmesi gereken her insanın uygun koşullarda sinirlenebileceği ve bunu o anda dışa vurmasının doğal olduğudur. sağlıklı ruh yapısına sahip kişi, kendisinin tepki vermesine sebep olan duruma uygun oranda tepkisini dışa vurur. sağlıklı olmayan birey ise tepki vermez ve bunu farkında olmadan biriktirir. bu gerilimler mümkün olduğunca anlık olarak boşalmalıdır. iş hayatındaki konumu gereği birlikte çalıştığı insanlara kızıp bağıramayan ebeveynler, akşamları çocuklarının ufak hatalarına büyük tepkiler verebilirler. bu günlük deformasyon boşalmasının bütün bir ömrün 12 yıllık kesitinde gerçekleştiğini düşünürsek işte bu cinnete tekabül eder. son gerilme yükü ile birlikte tepki veren insan kendini kontrol edemez, bu yük boşalması çok hızlı gerçekleşir ve kendisini gözlemleyemez. bu nedenle herkesi öldürmek istediğini söyleyebilen insan cinnet eşiğinde değildir. muhtemelen şov yapıyordur. eğer sesli olarak dile getirmeyip içinden tekrarlıyorsa kompleks sahibidir.
  6 ... roy mustang
 4. 4.
  Gökselin Depresyondayım şarkısından sonra ünlü olan cümle ordada düşündüm herkesi vurmayı diyordu.
  ... bal
 5. 5.
  normal olmayan bir varlığın telaffuz edebileceği zavallı cümlecik. herkesi öldürceğine kendisi ölüverse daha bi yararlı olur sanki dünyaya..
  hem insan sıkılır be tek başına..
  (bkz: insanlik oldu mu)
  1 -1 ... eldaina
 6. 6.
  insanlardan sıkıldığımızda söylediğimiz gerçekleşmesi imkansız istek.
  1 ... gecesi
 7. 7.
  insana işkence gibi gerizekalı sorular soran gerzeklerin çokluğunda herkesin içinden geçebilecek doğal istektir.
  ama uygulamazsın o ayrı.
  ... thelma