1. 1.
  Dunyanin en guzel seylerinden biridir. Cunku siz herkese gulumseyince herkes gulumsuyor. Once sasirsalar bile, bir tebessum olusuyor.

  Ve bu gulumsemeler iyi gunler, iyi aksamlar vb dileklerle taclandirilirsa dunya tatlisi bir ortam olusuyor. ic huzura kavusuyor insan.
  8 ... cicekli siirler bayim
 2. 2.
  yavşaklıktır.
  -5 ... kapkaramazov
 3. 3.
  Genel de tanımadığım insanlarla yaptığım zaman daha çok hoşlandığım eylem. O insan hakkında hiçbir şey bilmezsiniz. Ön yargılarınız en az seviyededir. Gülümser ve karşılık alınca mutlu olursunuz.

  Bir de şöyle bir şey var, o gözgöze geldiğiniz bir kişiye illa gülümsemek zorunda değilsiniz. Öyle hissetmeyin,zoraki hiç samimi olmuyor, mide bulandırıcı.

  Teşekkürler.
  3 -2 ... bir damla hayat
 4. 4.
  Herkese de gülünmez.
  Biraz seçiçi olmak lazım diye düşünüyorum.
  -1 ... hayta38
 5. 5.
  Abartmamak lazım.

  Yapı olarak gülmeyi, pozitifliği seven biriyim. Genelde esnafa, markete günaydın iyi günler vs derim. Geçenlerde metroya inerken görevliyle burun buruna geldik. Otomatik olarak gülümsedim. Normalde verilecek tepki değil ama elimde değil. insan boş bulununca korkar vs ne bileyim. Ben gülümsüyorum. Bildiğiniz sırıtıyorum hatta.

  adam bi şaşırdı bi saniye sonra hemen o da gülümsedi. Karşılıklı gülümseyip durduk bi kaç saniye. sonra saygılı bi şekilde geçip gittik. Gülümsemek, pozitif olmak güzel de bazen de abartmamak lazım. Adam iyi niyetli biriydi allahtan da saygılı şekilde geçti gitti.
  10 ... adelyaa
 6. 6.
  içimizdeki iyi insanla diğer insanları tanıştırmaktır. ne mutlu gülebilecek kadar hayattan zevk alan masum, münferit, marjinal ve fikir sahibi insanlara.
  ne mutlu onları tanıyan bambaşka dünyalara...
  4 ... vuemay