bugün

bir sınava girecek kişiler için top yekün bu kişilere başarı dilenmesi saçmalığıdır. herkese +100 dediğin zaman ne bok anladın nurettin? sıralama değişmeyecek. lûtfen, belli kişilere şans dile. öyle herkese boncuk dağıtmayla olmaz bu iş.
mesela öss'de giren bir buçuk milyon kişiye başarılar dileriz.

oysa üniversiteye ikiyüz bin kişi alıyoruz.

e hadi oldular başarılı, nerene alacaksın kamil?
* aslında herkese başarılar dilerim"den söylenmek istenen; "herkes elinden gelenin en iyisini yapsın, verdiği emeği, öğrendiklerini kapasitesinin en üst seviyesinde sorulara uygulasın." olmasından mütevellit; kurulan bu dilek cümlesi saçma değildir.

bazısı sağlam çalışmıştır, bazısı hiç çalışmamıştır, bazısı arada bir hatırlayıp kitaba bakmıştır vs. herkesin uzun zaman boyunca sınavı kazanmak için verdiği emek; sınav heyecanından, kaydırmadan vs. gibi sebeplerden heba olmasın diye herkese başarılar dilenir.
başarı kişinin potansiyeli ile orantılı olacağından saçma olmayan dilek.
yapabileceğinin en iyisini yap manasında yani.
sıfır çek işallah mı diyelim, nedir?
(bkz: hı hı)
herkesin başarılı olması dileği olduğundan saçmalıktır. başarılı olmak ne demek? öss için konuşursak bir yere götü sıkıştırabilmek(kazanması) demek. sınava giren herkes götünü sıkıştırabilsin derseniz bunun neresi doğru olur?
yarışmaların en meşhur sözü olup, yarışmacı arkadaşlara başarılar dile... *
yav başarı dilemek, adaylara moral verici bir iyi niyet taşır. ne desin adamlar "allah belanızı versin bok yiyin g.tverenler" mi desin sınava giden insanlara. herkes hak ettiğinin karşılığını alsın manasında da söylenir.
doğrusu hakedenlere başarılar diliyorum olmalıdır.
imacı iması imiş.

aslında şöyle demekmiş.
evladım ne demek istiyorsan onu doğrudan söyle değil mi ama.

kazasız belasız atlat de mesela.
elinden gelenin en iyisini yap de mesela.
hakkında hayırlısı ne ise o olsun de mesela.

yok ne diyecekmişiz?
başarılar dilerim.
bu ne demek?
bu, inşallah sınav esnasında çişin gelmez demek bana göre.

herkese mana.
herkese kondom.
bi bok olamamış insanların etrafa neşe saçmak için yaptığı eylem.
hemen ardından aptalca samimiyetsiz gülüşmeler
'hadi herkese başarılar diliyorum.' muş. 'sağol ya.ben o senin başarılar dilediklerinin içinde olmayım boş ver. çünkü onlar zaten kazanamayacaklar' diye de insan içinden geçirir.
fesat insan dedektörü.
arkadaş ne agresif, ne sinirli tiplermişsiniz siz ya. ben kendimi bilirdim. benden beteri varmış.
beterin beteri var haline şükret dostum.
ne haliniz varsa görün be!
sıfır çekin, hatta ne sıfırı eksiye düşün işallah. emeklerinizin hepsi tuzla buz olsun. anaa!
ne samimiyetsizliği kaldı, ne imacısı kaldı.
umacı olmak lazım size.
yalan yanlıştır.

oysa herkes birinci olsa ne güzel olur. hakikat sinir sosuyla güzel gidiyor.
herkes şahsını düşünüp hareket etmelidir. sınava giren bir adayın diğer girecek olanlara içten bir başarı dilemesi açıkça o kişiye yalan söylemektir. Herkes rakiptir bu maratonda. Şayet siz sınava girmiyorsanız o zaman yakın çevrenizde ki insanlara güzel dileklerde bulunabilirsiniz.
(bkz: hayat bayram olsa)

bir de şiir koyalım, havalı oluyor;

başarılar dilemek "hepiniz birinci olun" demek değildir
bir daha böyle diyecek olsam
tek sınavda görürdüm seni.

bir nevi.
çok basit oysa.
Kendine iyi bak saçmalığıyla yarışır.
Tek ayak üzerinde söylenen yalanların en babasıdır samimiyetsizlik süzülür paçalarından.
Sınav kağıdında hocalar kağıdın en alt sayfasına yazıyor genelde.Ve ben bakıp bir şerefsiz gülümsemesi atıyordum kağıda hep...
güncel Önemli Başlıklar