1. 1.
    adamlar da ki çaresizliğe vizyonsuzluğa basiretsizliğe ferasetsizliğe acizliğe bakarmısınız .

    bunlar kaybetmesin de kimler kaybetsin .
    3 ... tiamat
  2. 2.
    chp'li bir ağabeyim var. konuşuruz, iyi briç oyuncusudur da... deklere konusunda çok iyidir. beni tanır. iyi bir satranç oyuncusu olduğumu bilir. tek ayıbı düşünce kalıbının dışına çıkamamasıdır. her insanın dünyasının farklı olduğunu kabul etmemesidir. bir gün bana: sen çok zeki bir insansın, nasıl chp'li değilsin dedi. ben de: (önceden cevabını bildiğim soruları sordum) babanız ne iş yapardı? babasının bir kuruluşta müdür olduğunu söyledi. Valileriyle arası nasıldı? çok iyi idi (,babasının akşamlarının valinin içki sofrasında geçtiğini önceden anlatmıştı.
    ben de, benim babam köylüydü. bir gün ziraat bankasına pancar avansı almak için gitmiştik. müdürün odasına çıktık. müdürün geniş odasında üç şık giyimli kişi oturuyordu. babama biri seslendi. köylü kardeş köylü kardeş... babam, buyur beyefendi? Hangi partidensin? babam, biz geçim derdindeyiz , parti filan bilmeyiz, dedi. adam, CHP'li ol CHP'li... babam, niye arpanız mı bitti. yahu benim iki öküzüm vardı,ağanın onlarca, adamlar gözünü benim öküzün birine dikmişlerdi, birini alsalar bittim, artık çiftçilik yapamayacağım, kendi öküzümüzü kendimizden saklar olduk... Ofise buğday götürdük. parasını vermediler. kabul, devlet savaş yıllarında, ama bize parasını aldık diye imza attırmadılar mı işte o beni öldürdü...
    ağabeye söyledim, senin yetişme şartın öyle benimki böyle.. gel birbirimize saygı duyalım bir daha da böyle saçma tekliflerde bulunma!
    7 ... deli hasim
  3. 3.
    Öcalan’ın askeri yapmış olur.
    1 ... lightsaber
  4. 4.
    aynı lafı bana arada hdp'ye oy veren aynı zamanda atatürkçü biri söyledi. Çok zekiymişim nasıl akp'li oluyormuşum. Sorun benim zeki olmam değil ki senin salak olman aq.
    1 ... mahmut sezar
  5. 5.
    nasıl bir jakoben ve tepeden bakış * hey allahım.
    siz ne zannediyorsunuz kendinizi. ikna edilmeye muhtaç olanın kim olduğu konusunda nasıl da eminsiniz.
    bence hayatınızın başarısızlıklar silsilesi olmasının temelinde bu kendinize ve fikrinize dair keskin imanlarınız var.
    en büyüğü de sadece sizin düşüncelerinizin doğru olduğu belki de.
    insanlara tepeden bakmayın, yanlarına gelin ve onların gözlerinin içine bakın emin olun insanlarla anlaşacaksınız.

    ve kimbilir belki de ikna olması gereken sizsinizdir.
    4 -2 ... asitbazdengesi
  6. 6.
    Gerek yok. Tek adam referandumuna evet demiş insanlar için vakit harcamayın. Bırakın batsın gitsin ülke. Dünya türkiyesiz de var olur sanırım..
    1 -2 ... yok herif
  7. 7.
    başarıya ulaşamayacak olan ihtimal.

    maalesef işler öyle yürümüyor, öncelikle halkımız kendi sosyo-kültürel sınıfından birinden ikna olmaya hiç müsait değil, egolar devreye giriyor ve yeri geliyor canı pahasına savunuyor kendi partisini veyahut ideolojisini.

    burada devreye kendinden üst gördüğü bir kişi tarafından ikna edilmesi giriyor; o da ne ile mümkün? bu siyasiler kendinden olmayan herkesle oturup yarımşar saat dil dökecek değil ya. pr giriyor işin içine, kaliteli bir pr'ın oluşturamayacağı algı ve kazandıramayacağı seçim yok diye düşünürüm, özellikle bu çağda.
    ... mukallit
  8. 8.
    Kendi siyasi görüşlerinizi ağzınızdan salyalar saçarak konuşmayın sözlüğü siyaset arenasına çevirdiniz.
    1 ... alp er tunga