1. 1.
  buz gibi realitedir. herkesin silah taşıdığı bir ortamda kolay kolay suç işlemeye götü yemez kimsenin.

  taciz ettin mermiyi yersin, korna çaldın mermiyi yersin, kapıya dayandın mermiyi yersin, laf attın sataştın mermiyi yersin vs vs.

  silahlanmak iyidir.
  5 ... ecinni
 2. 2.
  özellikle ülkemiz için konuşuyorsak mantıklı olan tespittir. bizde "ne bakıyorsun oğlummmm" diye göz teması kuranlar bile birbirlerini vuruyorken bireysel silahlanma doruk noktasına çıktığında 1 hafta içerisinde milyonlarca insan birbirini vuracağı için suç oranı sonraki günlerde düşecektir bayağı. çünkü ortada suç işleyecek adam kalmaz. o 1 haftalık suç oranının yaklaşık yüz bin kat arttığı süreci de görmezden geliriz olur biter.
  7 ... mel mel bakan gibson
 3. 3.
  herkesin silahlandığı abd çok iyi bir örnektir bu fikre..! daha geçen hafta serseri bir öğrencinin baskın yaptığı okulda en az 17 öğrenci yaşamını yitirmiştir.

  --spoiler--

  Son dakika... ABD'de okula silahlı saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

  Hurriyet.com.tr14.02.2018 - 23:22 | Son Güncelleme: 15.02.2018 - 10:43

  ABD'nin Florida Eyaleti'nin güneyindeki Parkland'da Marjory Stoneman Douglas Lisesi'nde meydana gelen silahlı saldırıda en az 17 kişi hayatını kaybetti, 50'den fazla kişi de yaralandı. Yakalanan saldırganın okulun eski öğrencisi 19 yaşındaki Nicolas Cruz olduğu öğrenildi.Sabah saatlerinde okulda tatbikat yapıldığı ve öğrencilerin de olayı tatbikat sandığı ifade edildi. Okuldaki matematik öğretmeni Jim Gard, Cruz'un bir kız öğrenciye takıntılı bir şekilde aşık olduğunu ve onu takip ettiğini bildirdi.

  http://www.hurriyet.com.t...lu-ve-yarali-var-40742429

  --spoiler--

  (bkz: cinnet geçirmek)
  (bkz: entry nicname uyumu)
  -1 ... gazeloglu
 4. 4.
  adamın niyeti kötü ise zate silaha bi şekilde ulaşıyor.en kötü bıça takıyo.ee kötü adam üstün bu durumda.çekiyo vuruyo-tehtit ediyo vs.ama herkeste silah olsa götü yemez öle con conluğa.beyler size nacizane tavsiyem ok alın ok.en azından kapıya hırsız gelince atarsınız üstüne.mermi domuz derisini dlemez ama ok deler,silahtan güçlü.arabanızın şeyindede ok bulundufun ciddiyim her türlü sapık manyak var.ha adam ölürken baya güler komik bi şey ama etkili olur.hehe...
  1 ... porno izlemeyen ergen
 5. 5.
  Doğru, insan kalmayacak çünkü..
  6 -2 ... peynirlipogaca
 6. 6.
  Örneğin Trabzon.
  2 ... prenciv3
 7. 7.
  bunu söyleyen dünyaca ünlü "benim cici silahım" adlı belgeseli izlememiş demektir.

  abd bu konuda iyi örnektir.
  -1 ... scorpioraptor
 8. 8.
  dünyada en çok silahlanan toplumlardan biri de fin toplumudur. batılı ülkeler içinde abd'nin ardından ikinci sırada gelirler. bütün örnekler abd üzerinden yürütüldüğü için bunu belirtiyorum. finlandiya'daki suç oranlarını açın araştırın. isviçre, isveç bu iki ülkede bireysel silahlanma oranlarına bakıldığında ilk 10 içinde dünyada. hangisinde abd'deki ile benzer bir tablo var mesela. kısacası suç oranlarının yüksekliği sadece silahlanma ile alakalı değil, abd'de bununla birlikte birçok yapısal ve kültürel sorunda var. yani abd'de silahlanmak tümüyle yasaklansa yine de suç oranları yüksek olacaktır.
  2 ... ecinni
 9. 9.
  bi söz var biliyomusun
  "cingeneye beylik vermisler önce babasını kesmis".
  2 -1 ... e f f e