bugün

madem ki yaşayalım gitsin tanımlı başlık.

-----------
gönül, bir düş madem dünya gerçeği
ne dertlenir, alçartırsın kendini
hoşgör kaderini, gününü gün et
yazılan, senin için bozulmaz ki.

Ömer hayyam
------------
Heyecan vardı görmedin, belki de anlattılar duymak istemedin. Ondandır bu geç vakitteki yalnızlığın.
bir şeyler yolunda gitmediğinde sıkça kullanılan cümledir. yaşanılanların üstünü örtmekten başka bir şeye yaramaz.
herkes başkalarının da etki ettiği kendi kaderini yaşar.
herkes kendi tercihleri yoluyla girdiği kader yolunda kişiye özgü olarak yaşadığı durum.
herkes kendi kaderini kendi isteğiyle seçerek yaşar, sonucuna da katlanır. kaderim buymuş, böyle yazılıymış... gibi kaçış zırvalarını söylememesi gerek tabi tercihinin sonucunu yaşarken.
özellikle gönül işlerinde akılda tutulması elzem olan özlü söz.

günümüz evlilik programlarında bile neredeyse her konuğa sorulan bir soru var malum; aşk mı mantık mı? mantık tabi lan, daha kaç kere kaderin sillesini yemen gerekiyor bunu anlaman için allaşkına? daha kaç kere ''bir dahaki sefere aynı hataları yapmayacağım, önemli olan benim hayatım'' tarzı, söylerken bile inanmadığın cümleler kuracaksın gözü yaşlım.

''eğer ondan ayrılırsam n'aparım ben'' veya '' ömrümün sonuna kadar seninle birlikte olacağım'' gibi klişe laflara gerek duyma artık n'olur. eğer hayatından birini çıkarmamak konusunda duygusal davranacaksan; o kişi annen olsun, baban olsun. gözünü yağını yiyim her ilişkine asla bitmeyecekmiş gibi başlama artık. böyle başlarsan onu hayatı seninkinin önüne geçer elbet, ayrılık çok koyar sonra.

yapma. gözünü seveyim...
(bkz: herkes kendi kaderini yaşar yarim)
güncel Önemli Başlıklar