bugün

herkes her konuda eşit olsa bir gitar çalındığı zaman kimsenin umrunda olmayacağı, herkesin resim yapabileceği, herkesin aynı olacağı olayıdır.
hayat çok sıkıcı olur kanımca.
bir bayan olarak erkek ve bayanın eşit olmasına karşıyım en başta. erkek dediğin her zaman kadından üstün olmalı. kadının saçma sapan isteklerini dizginleyecek güç olmalı. aileyi çekip çevirecek otorite olmalı ve hep bir adım önde olmalı kadınla eşit olmamalı ki doğanın dengesi sağlansın. biz böyle gördük anamızdan babamızdan düşüncesi değildir bu çevremizde gördüğümüz ilişkileri ele aldığımızda çıkarttığım sonuçtur. çevrem nasılsa dünyayı da genelleyebilirim. az miktarda insan topluluğundan bahsetmiyorum. erkek üstündür ve üstün kalmalıdır. kadın erkekle eşit konuma gelirse toplum düzeni kesinlikle sağlanamaz. bunu örneklerle açıklamaya gerek bile yoktur. fakir zengin olarak ele alırsak yine eşitlik sağlanmamalı. eğer eşitlik sağlanırsa bu defa ego dediğimiz kısa veya uzun süreli hazlar ortadan kalkar. oysa ki bu haz insanı besler ve gerçekten bazı insanlar bu haz olmadan yaşayamazlar. her meslekte ego vardır. ego insanı yer yer başarıya götürür yer yer şişenin dibini gösterir bu kişiye kalmıştır. ego insanı sabah yatağından kaldırır işe götürür. çalışıp para kazandırır ve kimi zaman hayat şartları lükse ulaşır. kılını kıpırdatmayan adam ise fakir kalır. çalışan hangi demir ışıldamadı bu güne kadar bana gösterin? bırakın insanlar eşit olasın hırs ve hayat kavgası çıksın ki insanlar zaferi tatmanın hazzını yaşasın. akıllı olanın kullandığı hakları aptal olan kullanmasın.
güncel Önemli Başlıklar