1. 1.
  hakettiği hayatı yaşadığına inanan insanların, hayatından memnun olmayan kişilere sarfettiği cümledir. haklılık payı çok yüksektir.
  ne verdin ki ne istiyorsun diye devam ettirilir genelde.
  4 -1 ... istanbul icin efkar vakti
 2. 2.
  tabi,zaten "günahkar" doğuyoruz dimi... feci şekilde ezik, antisosyalist hatta antihümanist böğürtü...
  -1 ... salamander
 3. 3.
  tamamıyle yanlış önermedir.eğer öyle olsa, kötülerin iyi hayat yaşama ihtimali olmazdı. burası sınav yeriyse, hepimiz çıkan zorluklar karşısındaki mücadelemize göre sonsuzlukta değerlendirileceğimiz bir hayat yaşarız...
  1 ... karga
 4. 4.
  demet akalın'a ilham kaynağı olan saçma söz grubu.

  (bkz: herkes hak ettigi gibi yasiyor)
  -1 ... chilavert
 5. 5.
  hiçbir yaşam biçimini yaşamayı hak etmeyenler*** neden birçok hak edenin hak edipte yaşayamadığı hayatı yaşarlarki diye derin derin düsündüren yargı.
  1 ... soulsuicide
 6. 6.
  götünden sallayıp bir taraftan da mesaj verdiğini sanmanın en güzel örneğidir. içi boş bir laftır, hatta boş ötesi! uyan dünya, milyonlar açlıktan ölüyor dışarıda, hangi hak ettiğini yaşamaktan bahsediyorsun sen! bunu mu hak ediyor bu insanlar!
  3 ... regret
 7. 7.
  doğruluk payı olan fakat tamamıyla doğru olmayan fikirdir. iradenin ve iyi bir hayat için çalışmanın insan yaşamı üzerindeki önemini gösterir ancak, bir insanın başına gelen her şey kendi iradesiyle ilgili değildir ya da başka bir ifadeyle bazı yaşananlar "kader"dir. bu yüzden de asla kesin doğru bir laf olduğu söylenemez.
  1 ... beatleboy
 8. 8.
  hayat yapılan seçimler ve tercihler sonucunda olan olaylar bütünüdür kısaca. fakat tercihler neticesinde her şey istediğiniz gibi gitmeyebilir. kader, şans gibi faktörlerin önemi büyüktür. bu biraz tevekkülle de alakalı belki de... siz elinizden gelenin en iyisini yaptıktan sonra olacak olan olaylara sahip olamıyorsunuz. ve genelde bu olaylar hayatınızın gidişatını belirliyor.

  neticede, tamamen yanlış olmayan ama gözü kapalı inanılmaması gereken bir söz.
  ... mystic queen
 9. 9.
  (bkz: yaşamayı hak etmek için ölmeyi bilmek lazım) Bir yol bitti mi, açar yürümek isteyen yenisini... Tutuşur savaşa... Ah savaş! Kanlı savaş! Acının yüzü savaş! Kimine tutsaklık verir, kimine özgürlük kimine zenginlik verir, kimine yoksulluk... (Herakleytos) Kimini egemen kılar, kimini tutsak... Savaş hep aynı soruya yanıt arar: Kim ölecek, kim hayatta kalacak? Birinin gözyaşı ötekinin aşı olur... Boyun eğmez, tükenmez savaş... hayat böyle bir şey....
  3 ... linka
 10. 10.
  etraflıca düşünülmeden söylenmiş söz. bir çocuk 5 yaşındayken babasını kaybediyorsa ve bundan sonraki hayatı kötü geçiyorsa çocuk bunu haketti yani öylemi? nasıl bir suç işliyor şu çocuklar da sakat doğuyorlar , anasız babasız kalıyorlar. o nasıl bir suç ki savaşın orta yerinde buluyorlar kendilerini. ama herkes hakettiği hayatı yaşar dersek neleri kabullenmiş oluruz neleri!
  2 ... bambu