1. 1.
    eğer ilahi adalet varsa ki herkesin çevresinde örnekleri vardır... ben; elbet öteki tarafa kalmadan, bu dünyada iyi yada kötü yaptıklarımızın karşılığını göreceğimize inananlardanım! tek fark: evet, herkes hak ettiğini yaşar ama her zaman hak ettiği zamanda değil o kadar...
    2 -1 ... belginben
  2. 2.
    aynen katılıyorum bu cümleye,bazı istinalar dışında insan şuan ne durumdaysa bu kendi eseridir.
    ... montreal
  3. 3.
    eğer istisnalar söz konusu ise herkes diye bir genelleme yapılamaz. insanlar seçtiklerini bile yaşayamazken hakettiğini nasıl yaşar herkes ?
    2 ... tuzlu erik
  4. 4.
    ben bunları hak etmek için ne yaptım diye sorduran önermedir.
    ... sadecebirinsan
  5. 5.
    güzel sözdür. evet.
    -2 ... oytunkaran
  6. 6.
    Bu söz Diğer taraf için inanıyorum ki geçerlidir. Ancak bu tarafta hiç öyle olmuyor.
    2 ... mchncl ngnr
  7. 7.
    Yok lan boyle bişey, ben bunları hak etmedim mesala.ilahi adalet obur tarafa kalmış, bu dünyada yanlızız arkadaş, biz bizeyiz, kural yokkk.
    ... mrdean
  8. 8.
    tamammen yanlıştır kahbe dünyanın kahbe insanları bizi hak ettiğimiz gibi yaşatmaz.
    1 ... son ruyada inecek astral yolcu
  9. 9.
    bazen öyle fırsatlar çıkar karşına bir dediğin iki edilmez elinin tersiyle itersin bir kalemde silersin eski hayatına dönersin.. benim yaptığım gibi. pişmanıyım değilim yine Allaha bin şükür edersin.
    1 ... uykusuza masallar
  10. 10.
    Doğrudur.
    4 ... scheat