bugün

yaşamayın. Farklı yaşayamayan yaratıcı olamaz.
(#15771431)

yaran yazım hatalarına yenisini eklemiş.
gülün ve ağlayın.yapın bunu.
(bkz: #13319976)

önümüzdeki hafta sonu, iddaa için kendisinden iki maç isteyeceğim yazar. kıralım şu şanssızlık zincirini bir şekilde artık.
gerçeği herkes gibisin olan şiirdir kendileri..
(bkz: herkes gibisin)
aşkın bittiğinde devreye giren şarkı. bir zamanlar apayrı bir yere koyulan o kişinin artık diğer insanlardan farkı olmadığının görüldüğü an mırıldanılan şarkı. unuttuğunun belgesi. öyle ya artık ona kin bile duymazsınız. oysa aşkta kin de vardır.
(bkz: içmeden sarhoş eden parçalar)
unutuşun şiiridir.

(bkz: hayvan terli)
en büyük, en ağır küfürden bile daha çok koyan şarkı. şarkıyı söylediğiniz ya da ithaf ettiğiniz insanı bir daha görmeyeceğiniz garantidir. zira o kişi çoktan ölmüştür bedenen yaşasa da.
cem karaca ve nazım hikmet şaheseri..kanımca cem karaca nın hep kahır ile birlikte sanatının zirveye çıkmış halini temsil eden bir şarkıdır..
bu şarkının, rakıya (bkz: cugara) katarak söylendiğinde insanın gözlerinden yaş getirdiği de rivayet edilir.
söylendiği kişiye türlü acılar tattırabilecek konuşup anlaşmanın artık mümkün olmadığını belirten şiir, şarkı, ayrılık.
ilhan irem'in işte hayat adlı parçasında geçen bu iki kelime karşındakinin artık pek de bi anlam ifade etmediğini,sıradanlaştığını belirtir. (bkz: sende artık herkes gibisin)
(bkz: senin benim gibi biri)
sözleri nazım hikmete olup cem karaca nın seslendirdiği müthiş eser beni benden alıp götürür..
herkes gibisin

gönlümle baş başa düşündüm demin
artık bir sihirsiz nefes gibisin
şimdi ta içinde bomboş kalbimin
akisleri sönen bir ses gibisin

maziye karışıp sevda yeminim
bir anda unuttum seni, eminim
kalbimde kalbine yok bile kinim
bence artık sen de herkes gibisin