bugün

Şimdi telefonunu çıkar göster diyen dayı ile nasıl eşitim anlatsana dar*ness.
Kimse eşit değildir. Demokrasi denen masalın temel cümlesi olduğu için herkes böyle kabul eder ama öyle bir dünya yok.

Tıpkı Ekvator çizgisi gibi. Herkes kabul ediyor ama aslında öyle bir şey yok.
Herkes eşit doğar, her insan diğerleriyle eşittir bilmem ne. Büyük bir mitten başka bir şey değil. Etrafınıza şöyle bir bakın. Kimseyle eşit değilsin. Kimi doğuştan üstün. Kimi çok bilgili ama hayata 3-0 geriden başlıyor. Fırsat olmadıktan sonra o cevheri kullanamıyor. Bir cahil ile bir alim eşit olamaz mesela eğer onları eşitlemek istersen ya cahili de âlim yaparsın ya da âlimi vasat hale getirirsin ki bu da hiç adil değil. Davalara bakın mesela, güya herkes yasa önünde eşit, adamların varsa paran varsa daha eşit oluyorsun. Bırakın eşitlik masalını, yemezler efendim.
insanların anlatmaktan sıkılmadığı bir masal. herkes eşit değildir, dünyaya benim onlarca katım fayda sağlayan adamla ben kendimi eşit görmem. eli sikinde akşama kadar kahvede pinekleyen, girdiği her ortamı bozan adamla da kendimi bir tutmam.

herkesin sırf iki eli iki kolu var diye değer gördüğü bir dünya değil, herkesin hak ettiği kadar değer gördüğü bir dünyada yaşamak isterim ben.
"herkes eşittir ama bazıları daha eşittir" cümlesini akla getirmiştir.
(bkz: hayvan çiftliği)
zenginler hariç eheheheheh.
kimse eşit değildir. bu geri kalmışlık belirtisi olan sikimsonik düşüncenizi ortadan kaldırın. hiç düşünmeden, sorgulamadan direkt.. ''heykez esittiy''
la siktir oradan.
güncel Önemli Başlıklar