1. 1.
    Herkesin kabullenmesi gereken gerçek gibi gerçektir. Konu tartışmaya açıktır lakin benim fikrimce herkes eşittir, kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Sonuç itibariyle herkesin 2 kolu 2 ayağı var, ha birisi çıkıp benim 3 kolum var diyorsa ona bir şey diyemem lakin imkansız bu durum tabi. Ha eşit değiliz, zengin fakir diye sınıf ayrımı yapıyoruz diyorsanız da vicdanınızı sikeyim sizin.

Sınıf ayrımı yok, dil din ırk ayrımı yok, sadece iyi insan kötü insan vardır. iyilerin başımızın üstünde yeri vardır, kötülerin de canı cehennemedir. Konuyu kilitlemiyorum fikri olan söylesin sorun yok. Eleştirilere açığız en nihayetinde.
    11 -5 ... the rise of darkness
  2. 2.
    Teoride hos pratikte tutmaz.
    10 -1 ... katil oldum
  3. 3.
    Şimdi telefonunu çıkar göster diyen dayı ile nasıl eşitim anlatsana dar*ness.
    5 -1 ... karton toplayan cocuk
  4. 4.
    Kimse eşit değildir. Demokrasi denen masalın temel cümlesi olduğu için herkes böyle kabul eder ama öyle bir dünya yok.

Tıpkı Ekvator çizgisi gibi. Herkes kabul ediyor ama aslında öyle bir şey yok.
    4 -1 ... serdarsl06
  5. 5.
    Herkes eşit doğar, her insan diğerleriyle eşittir bilmem ne. Büyük bir mitten başka bir şey değil. Etrafınıza şöyle bir bakın. Kimseyle eşit değilsin. Kimi doğuştan üstün. Kimi çok bilgili ama hayata 3-0 geriden başlıyor. Fırsat olmadıktan sonra o cevheri kullanamıyor. Bir cahil ile bir alim eşit olamaz mesela eğer onları eşitlemek istersen ya cahili de âlim yaparsın ya da âlimi vasat hale getirirsin ki bu da hiç adil değil. Davalara bakın mesela, güya herkes yasa önünde eşit, adamların varsa paran varsa daha eşit oluyorsun. Bırakın eşitlik masalını, yemezler efendim.
    2 -1 ... mutedilyobaz67
  6. 6.
    insanların anlatmaktan sıkılmadığı bir masal. herkes eşit değildir, dünyaya benim onlarca katım fayda sağlayan adamla ben kendimi eşit görmem. eli sikinde akşama kadar kahvede pinekleyen, girdiği her ortamı bozan adamla da kendimi bir tutmam.

herkesin sırf iki eli iki kolu var diye değer gördüğü bir dünya değil, herkesin hak ettiği kadar değer gördüğü bir dünyada yaşamak isterim ben.
    4 -1 ... kinamiyo takao
  7. 7.
    Polyanna beyanı. Kimse eşit falan değildir aptallar hak ettikleri muameleyi görür hak ettikleri seviyede kalırlar. Kendini cahilin tekiyle bir gören birine de bir şey diyemem.
    2 ... mandalinna
  8. 8.
    nerde eşitlik? kanun önünde mi, ekonomik yönden mi, etnik köken olarak mı? bence d şıkkı, hiç biri.
    2 ... ebu fesat
  9. 9.
    Bikere kimileri kimilerine dünyevi olarak üstün kılınmıştır. Atatürk dehasıyla potansiyeli kısıtlı rastgele bir çiftçi bir tutulamaz örneğin. Fakat nihai üstünlük takvadadır. Ayrıca üstünlüğün kolla bacakla ne alakası var. Sen beyninle düşünüyorsun. Fark bilişsel boyuttan gelir.
    2 -1 ... white chocolate mocha
  10. 10.
    Arkadaş ben solcu insanım elbette her insanı eşit tutacağım. Solculuğun en güzel yanı nedir biliyor musunuz? Zıt fikirlere de anlayış göstermek, dikkat ederseniz zaten konu tartışmaya açıktır dedim. Aramızdaki bariz fark budur. Durumun Polyannalık ile ilgisi yok, vicdanla alakası var. Her neyse, kapitalizmin büyüsüne kapılmış insanlarla bu konuyu tartışmak cidden saçmaymış. Konuyu şimdi kilitliyorum.
    5 -5 ... the rise of darkness