1. 1.
  sözlükte son zamanlarda atatürkçü olan yazarların, atatürkçü olmayan yazarlara ettiği sitemdir atatürkçü olmayanları kovalım diye ajitasyon çeken bu insanların farklı görüşlere tahammülleri yoktur. onlara göre sosyalist olmak suç, nurcu olmak suç, kürt olmak suç, laz olmak suç, çerkez olmak suç yani sizin anlayacağınız her bir bok olmak suç.

  edit:şakirt falan değilim arkadaşlar sizlerden olmayan sizin gibi düşünmeyen yani kemalist olmayan insanların görüşleri size neden bu kadar rahatsızlık veriyor? kemalizm ölmeye mahkum bir ideolojidir. 18. yüzyılın ideolojisidir, burjuvazinin ideolojisidir.

  edit2:bu konuda bana bir ton küfür ve hakaret yağdıranlara gelsin (#12046717)
  10 -21 ... mydanoz
 2. 2.
  tabii ki değil. o şeref bizlere ait.
  16 -7 ... mqkina
 3. 3.
  zorunda degilsin tabi, ama yatmadan önce abdest alıp 1-2 sayfa nutuk okursan iyi olur.
  3 -10 ... ayk73
 4. 4.
  --spoiler--
  türk olanlar atatürkçü olur zaten,dedirten soru.
  --spoiler--

  bu teze göre kürt olanlarda dağa çıkar.
  5 -3 ... mydanoz
 5. 5.
  nasıl herkes insan gibi insan olamıyorsa, atatürkçü de olamaz öyle kolay kolay herkes ve zorunda da değildir. iran ın en işlek caddesinde bikini ile gezmesi, atatürkçü olmasından daha hayırlıdır onun için. anlayış ve yaşam biçimi farkı var çünkü, nato mermer nato kafa.
  2 -3 ... oo may gat
 6. 6.
  evet ! herkes "adam" olmak zorunda.
  4 -8 ... neapunta
 7. 7.
  atatürk geçen yüzyılın en iyi liderlerinden biriydi belki en iyisi ama yeni bir yüzyıldayız yeni atatürklere ihtiyaç var kemalistlerin bunu anlaması gerek er geçte anlayacaklar zaten.
  4 -2 ... coban surusunu yoneten koyun
 8. 8.
  art niyetli bir soru cümlesidir. belirli bir amaçla gündeme gelmiş sorudur. elbette kimse hiç bir şey olmak zorunda değildir. herkesin istediği biçimde düşünme istediğini sevme özgürlüğü vardır.
  2 -1 ... my love away
 9. 9.
  Atatürkçü olmak zorunda değil ancak kimse Atatürke hakaret edemez, Anayasanın değişmez unsurlarını değiştirmeyi teklif dahi edemez, Atatürk ilkelerine dil uzatamaz.
  3 -2 ... ironman
 10. 10.
  belki de evet. şu an yaşadığın oturduğun yerde sözlükte takıldığın toplarklar kimin sayesinde bizim. Atatürkçü değilsen bile saygı göstermen gerekir.
  3 -2 ... mbgm