1. 1.
  ırk denilen şeyin sadece bir inanç olduğu fikrini sorgulatan soru.

  edit : üstün ırkı araştıran bir hitler var, bizde biliyoruz einsteinlar sizi.
  -2 ... lambanin cini
 2. 2.
  çocuklarının hepsi bir yere dağıldı. ilk eve çıkma fikri o yıllarda ortaya atıldı.
  1 -1 ... kuba gibiyim kendi kendime yet
 3. 3.
  genoteknolojik sorgulamadır.

  beeeyle.
  1 -1 ... coremax
 4. 4.
  bazıları maymunlarla zikiştiği için.
  -1 ... kurenai
 5. 5.
  islam kistas alip bakildiginda hz musa'nin 40 kisiyi alip cole goturdugunde meydana gelen isyan sonunda allah onlarin birbirini anlamayacak hale getirip* herbirini ayri bir yere suruklemesiyle olustugu dusunulur*.
  bilim adamlarinca da afrikadaki ilk insan 'adam' la baslayan insanlik tarihi genetik cesitlilik ve gen havuzu sayesinde hem irklar olusmustur. ayni irktan olusumun genetik havuz sayesinde, farkli irkin ise insanlarin en farkli gendeki/ozellikteki baska insanla genetik cesitlilik olusturmaya programlanmis olmasiyla olur.
  1 -1 ... nbo4
 6. 6.
  (#22571427)

  "Ey halk, sizi bir erkek ile bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi ırklara ve boylara ayırdık. ALLAH yanında sizin en değerliniz en erdemli olanınızdır. ALLAH Bilendir, Haberdardır." ( Hucurât Suresi 13. Ayetin Meali - Edip Yüksel)
  "Ey o bütün insanlar! Biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık, hem de sizi şaab şaab, kabîle kabîle yaptık ki tanışasınız, haberiniz olsun ki Allah yanında ekreminiz en takvalınızdır, her halde Allah alîmdir, habîrdir." ( Hucurât Suresi 13. Ayetin Meali - Elmalılı Hamdi Yazır)
  ---

  ''Din seçim,
  Türklük kaderdir.''

  Hoca Ahmet Yesevi
  3 -2 ... lambanin cini
 7. 7.
  Nuh'un gemisinde farklı türler arasında bilmediğimiz birtakım cinsel birleşmeler yaşanmış olmalı.
  2 -1 ... asuregibisurat
 8. 8.
  insanlar nasıl zenci olabiliyor? herkesin saç rengi, göz rengi nasıl farklı olabiliyor? soruları da ardında gelmektedir.
  ... kgonzales
 9. 9.
  hepsinin ortak atası vahşi kurt olmasına rağmen nasıl bu kadar çok köpek cinsi ortaya çıkıyorsa o şekilde diye cevaplanabilecek bir sorudur. zira her ne kadar bazılarının bünyesinde alerji yapsada doğada şöyle şeyler var; (bkz: evrim) (bkz: mutasyon)
  ... konglamere lenf nodu
 10. 10.
  Cübbeli Ahmet Hoca'nın sohbetinde aklımda kaldığı kadarıyla şöyle demişti.
  Hz adem 'in yaratılmasındaki balçığın, siyah, beyaz, kırmızı, sarı..vb gibi renkteki toprakların karışımı ile oluşması, ileride ırkları meydana getiriyor.
  ... dinleyin ulan develer