1. 1.
    milli eğitim bakanının açıklaması.

--spoiler--
    Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : Üniversite öğrencisi sayısı çoksa o ülkede sorun vardır. Herkes üniversite okumak zorunda değil.
    --spoiler--

https://twitter.com/Biz10...tatus/1220706867636330501
    1 ... james earl cash
  2. 2.
    Ülke üniversite okumamış zengin dolu... Üniversite köle kampı...
    2 -1 ... uzay muhtari
  3. 3.
    doğru demiş. angarya ve ayak işlerini üni mezununa yaptıramazsın. boş durur yine yapmaz.
    ... dakandazz
  4. 4.
    bence de okumasınlar. dandik dundik üniversitelerde okuyup, balon bir havayla dolacaklarına adam gibi girip işe çalışsınlar. zira sonra biz uğraşıyoruz bunlarla.
    3 ... yapacakbiseyyok
  5. 5.
    Sanki doğru düzgün meslek eğitimi veriyormuş gibi böyle artistlik yapmıyorlar mı...

Üni okumak dışında ne gibi bir imkan sunuyorsunuz lan insanlara!!!
    4 ... mavi huydur bizde
  6. 6.
    o zaman neden her yere üniversite açıyorsunuz üniversite sayısını azalt puanları düşür hak eden adam üniversite okusun en azından bi nitelikli hale getir. yanlış anlamayın ama konya teknik üniversitesi ne amk. ne konyası ne tekniği. ha üniversite kazanamayan içinde meslek kolları aç girişimci faaliyetleri destekle alanda iş bulmasını sağla. gençliğini yıllarını okumaya verip kpss den 90 puan alıp mülakatlardada torpil bulup göt zoruyla mesleğine ulaşmayı düşünüyor insanlar yazık değil mi bize yazık değil mi bu ülkenin geleceğine.
    3 ... intermilan
  7. 7.
    Adama demezler mı madem öyle imam hatip açacağına meslek lisesi niye acmiyorsun? Sn hükümet ve meb bakanı!
    1 ... kerox
  8. 8.
    Bu söylemlere herkes kendisinden başlasın.

Evet herkes okumak zorunda değil. O halde:

-neden sen okudun
    -neden çocukların okuyor

Okutma çocuklarını örnek ol işte.
    2 -2 ... keyf kahyasi
  9. 9.
    5 yıl önce hazırlık okurken babama okulu bırakıp çalışmaya başlim demiştim, o da bana sanki babanın şirketi var başına geçecen demişti. çok komik adam ya. o gün bugündür boşum. üniversite acıdan başka bir şey vermedi. ehliyet sınavını 1 saatlik çalışmayla geçtim, okul sınavına 3 hafta çalışıyorum geçemiyorum. her dönem maksimum 3 ders geçebiliyorum. haliyle bitmiyor.
    ... malice
  10. 10.
    adam gayet doğru söylemiş, çoğu üniversitenin verdiği diplomaya başka ülkede denklik bile alamıyorsunuz. E Türkiye de işime yarar desen sadece ve sadece tek faydası "kişisel gelişim ve tecrübe" evde geçireceğin ve az insan tanıyacağın bir dönemi başka şehirde bir kampüste çok farklı bir çok insanla iletişimle falan geçiriyorsun. Yoksa mesleki olarak babadan aileden desteğin yoksa hiç bir faydası yok. Olm şu an ünilerin kendi içine kendi akademisyenlerine faydası yok ki sana olsun, alayı liyakattan uzak torpille onun bunun tanıdığıyla oralara gelmiş kof insanlar. Bunlar sana kitaptan cümleler okusa ne olur okumasa ne olur derslikte. Ha spesifik bir mesleğe ilgin vardır örneğin ben doktor olacağım, hukukçu olacağım mühendis olacağım diyorsundur o zaman git mecbur gideceksin bunlar için diploma şart bu meslekleri yapacaksan. Yoksa aksine sizi köreltiyor ve modern köleliğe hazırlıyor.

Parası olmayan öğrenciler üniversite çevresinde ucuz iş gücü olarak bu dönen adaletsiz dümene meze olarak başlıyorlar hayata. Boyun eğmeyi ilk seneden öğrenip sonra hayatları boyunca birilerine eyvallah ederek yaşamaya kodlanıyorlar. Cesur olun, güçlü olun ve adil olun, üniversiteden önce bu özelliklerinizi bileyin ve güçlendirin gençken. Dirayetli bir orta yaş için ön şart budur, üniversite değil.

Üniversiteler ticarethanedir Türkiye de, sizde müşterisiniz. Üniversite olan bölgede kiralar üç katına çıkar, her köşeye dürümcü, pideci açarlar. Esnafı zengin edersiniz, ev sahibini zengin edersiniz, okulu zengin edersiniz, sonra mezun olunca da götüm götüm memlekete dönersiniz ana babanızın yanına. Sonra da madem torpil tanıdık yok KPSS Çalışayım deyip bir üniversite daha okursunuz, tüm geleceğiniz tüm hayatınız devletin gölgesinde bir memur olmaya endekslenir, deli gibi çalışırsınız alacağınız o puan sizi ya memur ya ülkedeki binlerce üniversiteli işsizden biri yapacaktır.
    -1 ... su bazli nemlendirici