bugün

sabretme gücünüzün sınandığı zamanlardır.
daha fazlası olmasın diye dua etmektir.
hayırlısı artık diye tesellilerle avutmaktır kendini.
sakinleşmek için beklemek gerekir...
acele bi iş söz konusuysa herzaman yerinde olan şey yok olur, evdan çıkmak için gerekli anahtar en görünmez yere girer, yolun ortasında bişey unuttuğunuzu farkedip geri dönmek zorunda kalınır gibi...
(bkz: ben)
en sonunda insanı sinirden kahkahalarla güldürür.
kişinin yanlış yöne girdiginin belirtisidir ve o yönden u dönüşü yapması gerekmektedir.
bunun var olmadığını savunan, semi-optimist polyannacılara kafam girsin öncelikle...

kötü şeyler olmaya başladığı zaman, ardı arkasının kesilmediğini söylemektedir bu kavram. misal önce sabah kalkarsınız ebesinin amı kadar yol gitmeniz gerekmektedir işleriniz için, pencereden dışarı baktığınızda it gibi yağan yağmuru, fırtınayı görürsünüz. siktiri basamadan o gününüzün sikilmiş olarak kaderinize yazıldığı ard arda gerçekleşen göte girici olaylarla anlaşılır. aksam hava kararınca cansız bedeninizi yatağa atar geberiri kalırsınız...
murphy'nin bir süreliğine sizi seçtiğine delalettir.
insanı umutsuzluğa sürükler, isyan ettirir ama sonunda her şey gibi o da geçer.
(bkz: dokunsan ağlarım sözlük)
oynayın amk oynayın üzerime oynayın...
sinir krizi geçirtin, üstüme gelin hatta üst üste gelin...
her biriniz bi taraftan sokun bıçağı, aman dikkat edin de bir birine denk gelmesin...
ayrı ayrı soktuğunuza emin olun, hem lafları hemde bıçakları...
ömrümü yiyin bir kuru ekmekle...
üstüne de bir bardak su için, aslında hazmetmeniz biraz zor olacak beni...
o yüzden bir değil, iki hatta üç bardak su için...
sakın tereddüte düşmeyin doğru yolda olduğunuzu bilin...
sonum yakındır, sakın pes etmeyin...
Şu an yaşadığım durumdur. Delirtir adamı.
bu kadar da olmaz dedirten durumdur. insanda hayat sevinci denen bir şey bırakmaz.bir süre sonra hissizleşir aman beaa dersiniz.
üsttekiler gız alttaki erkekse güzel bir durumdur.
tetriste olunca sövülür. uzun cubugu beklersin gelmez.
sebepsiz terk edilmenin ardından, bir de dede vefatı buna özet olabilir.
Bir sure sonra insani tepki veremez hale getiren durum. Insanin hayatinda hic mi bir sey iyi gitmez diye sordurur.
ilahi adalete güvenerek aşılmaya çalışılması gereken durum.
ya amina koyacam artik ama. ulan suan yasadigim seyler en acikli turk filmlerinde bile olmaz. yemin ediyorum artik sinira geldim. bugun de hicbir isim yolunda gitmedi. para da yok. dedim bugun arabayla yola cikmiyim. akbile para attim. aksama akbili kaybettim icinde 15 tl vardi. iptal ettirdim. 30 lira da cezasi varmis. o 15 tl nin de icinde kaldigini sanmiyorum. keko mekaninda kaybettim cunku. lanet olsun ya. bosuna gitti 45 lira. hayir bunlarin hepsi neden ustuste oluyor. neden ayni anda oluyor. su durumdan kurtulayim yeminle fakirleri sevindircem. ulan boyle hayat mi olur. her yeni gune acaba basima bugun ne belalar gelecek diye uyaniyorum. suan bunlarin hepsinin ruya olmasini dilerdim. icimdeki inanc bile eksilmeye basladi. oyle boktan bi durumdayim iste suanda.
Aylardır yaşadığım durum, bunlar yetmedi bi de birinden etkilendim konuşmaya başladım, aşık değilim ve olmak da istemiyorum çünkü aşkın mutluluk getirdiği nerde görülmüş.
Bir nevi dertlerin seninle dert piştisi oynamasıdır.
Hiç vazgeçmeyen, kapıyı çalmak şöyle dursun kapıyı kırarak gelendir. Zaten üst üste gelmese olmaz olandır. illa dibini görüp tam da boğulmak üzereyken son anda zor da olsa kurtulacaksındır. Tam kurtuldum derken bir daha bir daha ve bir daha yoklamayı da asla ihmal etmeyecektir.
Bugün yaşadığım durum daha beter ne olabilir derken beteri de oldu hadi hayirlisi.
Evet gerçekten var böyle bi şey inandım artık. Ve genellikle de bi şeyler iyi giderken oluyo. Önce babamın kalp krizi, şimdi annemin hastalığı. Benim durumlar zaten bok gibi. Bi cenazeyi daha kaldıramam ben ilk ölenin peşine takılır giderim böyle hayatı da sikerim aha buraya yazıyorum.

Edit : ve şimdi fark ediyorum bu entry i girerken müzik çalarımda all comes down açıkmış. Hayat benimle taşak geçiyor resmen.
Her şey üst üste gelir bazen.

Öyle bir gelir ki nefes almaya korkarsın bazen. O gelenler ki geldiği yer bilindiğinden, sesini çıkarmaz hatta gık bile demez, ondan gelen başım üstüne der kabul edersin. Dönüp de bir kez neden ben diyeceğin gelir bazen ya hani, işte onu da öyle bir yutarsın ki o yutmak bünyeye fazla gelir de yine de sesini çıkaramazsın.

isyan da neymiş... Sığınırsın, sadece sığınırsın. O ki her şeye gücü yeten, muktedir. Sense sadece bir kul. Sevilen kullardan kılınmak ümidiyle...
Bu aralar başımdaki durumdur. Acaip can sıkar
Tanım: Hayatın zor aşamalarından biri.

Tam düzlüğe çıkmak üzeresindir. Motorları maviliklere hasabı.. Sevgilinle, daha doğrusu sevgili zannettiğin kişiyle aran açılır. akademik meseleler. sınavlar başlar. okulun yıl boyu tek vize tek finaldir. millet final yapıp bir dersi kapatırken, sen daha ilk vizene giriyorsundur. ne olacağı belli değil. vizeden çakarsan kesin alttan kalır. mevcut 150, sınava giren 550. derslerden kesin bir ikisi kalır, anlaşıldı okul uzayacaktır. evdekilere yalanlar başlar. anlatamazsın. 11 ders vardır, 14 kitap vardır, adam 400 sayfadan sadece 4 soru sormuştur, sınav zordur, herkes çakmıştır, falandır feşmekandır.

sana var bir sorum, kaldın mı geçtin mi oğlum? anan baban varını yoğunu koymuştur ve karşılık bulamamıştır. konuşamazsın, derdini anlatamazsın. sadece gerekenleri yapmaya çalışırsın, hayatı ezbere yaşarsın. insanlara bakıp imrenirsin. ulan şu adama bak nasıl da gülüyor dersin. aynada kendi yüzünden utanırsın. sigarayı çoğaltırsın. fakat atın ölümüne artık arpa sebep olmasın, sevdikleri yarı yolda bırakmasın.