bugün

(bkz: geçinemiyorsan köyüne git)
ta 2015'te açılmış başlık.
Geçen akşam bir partiden geldiler. "Ekonomiden memnun musunuz?" Diye sordular. Biraz konuştuk kadınla kapıda. Sonra dedi ki "yan binadan geliyorum onlar halinden çok memnunmuş ülke çok iyi durumdaymış" Dedi kadın. Hâlâ bir şeylerin düzeleceğine dair ümidiniz var mı sahiden? insanlar ne kadar mutlu? Ben geçen hafta pazarda 400 lira harcadım diye bu hafta pazara çıkmaya korkuyorum.
artık neyin ucuz neyin pahalı olduğunu anlayamıyorum fiyat algımı yitirdim.
Dayanılmaz bir noktaya gelmiştir.
bilinen acı ama çarpıcı olan gerçektir.
aklıma bu şarkıyı getirendir: (bkz: bu fasulya 7 buçuk lira)
Karanlığın en koyu olduğu an, aydınlığın en yakın olduğu zamandır...
Acı ama gerçektir.
5000 lira maaş alıp kirada oturanlar nasıl yaşıyor? Diye düşünmekten uykularım kaçıyor. O insanlar ne yiyip içiyor? O baba çocuğuna harçlık verebiliyor mu? Bir kaşar peyniri 120 lira oldu. Kabus gibi tüm bu fiyatlar. Eskiden haftanın üç günü fırında yemek yapıp üzerine kaşar rendelerdim. Şimdi ne mümkün!
erguvan erguvan erguvaaaaannnnn.
"Kaynamayan tencerenin deviremeyeği iktidar yoktur"

Demirel.
Yirmi yıldır bizi yöneten CHP yüzünden.
Babam asgari ücretin 3-4 katını falan kazanıyor ve evimiz kendimizin ama buna rağmen her şey çok pahalı. Normal bir yaşantımız var. Asgari ücret alan bir aile nasıl yaşıyor bilmiyorum.
Bugün bir markete gittim; yine insanlar kasada isyan ediyordu ve yine kasiyerler onaylıyordu. Günlük en az 200 lira harcıyoruz bir şekilde nasıl geçineceğiz?
Sinir bozar fakat ekmeğe yarın 25 tl deseler iki kelime söylenip yine sunulan fiyattan kuzu kuzu almaya devam edeceğiz ya bu daha çok sinir bozar.
2 tane simit için 12 lira verdiğinizde iliklerinize kadar hissedeceğiniz durum..

yalnız herşey çok pahalı değil bu ülkede; emek çok ucuz meselâ..
bir ona zırt pırt güncelleme gelmiyor amk.
istisnası olmayan zalim bir pahalılık. Umarım sorumlularına sandık da hesabı sorulur.
evet çok pahalı. dün ayran aldım küçücük ayran 2,75 olmuş.
Bir fairy bulaşık deterjanı alayım diyorum 200 lira olmuş. Ucuzunu aldım bardaklar bembeyaz çıkıyor makinadan. Mecburen fairy almalıyım yani. Ne yapalım ölelim mi artık?
ben bugün küçük ayranı 3 liraya aldım normal karton bardakta granül kahveye 6 lira verdim alooo.
Bugün 4 tane domatese bildiğiniz domates pek bı esprisi yok 6.45 TL ödedim.
Her şey çok pahalı, doğrudur; ancak bir şey çok ucuz: alın teri...
Bugün arabayı iç dış yıkattım. 130 TL verdim. Öyle lüks yerde değil. Avcılar'da bir AVM. Bi daha hayatta yıkatmam arabayı. 40 TL vermiştim en son.3,25 kat artmış. Lan hangimizin geliri o kadar arttı bir senede.
bir döner(yufka arası) bir ayvalık (çakmanın da çakma ayvalığı) iki kola iki su ve dönere dahil ayrana 170 tl verdim, yorum sıfır.