bugün

hayatımın tam olarak geçen yılı ve bu yılını kapsayan dönem. kapsama alanından çıksam da kurtulsam dediğim dönem.
Allah bugünlerimizi aratmasın.
(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
ahmed arif'in şu muazzam dizeleri akla getirilmelidir.

Dayan kitap ile
Dayan iş ile.
Tırnak ile, diş ile,
Umut ile, sevda ile, düş ile
Dayan rüsva etme beni.
Bu dönemlerdir...
Patır patır patladığımız, hamam böcekleri gibi öldüğümüz, kaygı ve endişeden kimyamızın bozulduğu bu dönemdir.
Dilimiz damağımız kuru, nutkumuz tutuk...
bu aralar. tavan noktasında dolar gibi yükseldi namussuz.
içinden çıkamadığım dönemdir.
Boka saplanmak gibidir.
El uzatan olmadigi takdirde cikamazsin.
Ulkemizin su an içinde bulunduğu dönemdir.
Dua etmene sebep olan dönemdir belkide bu dönem olmasa dua etmek aklına bile gelmeyecek.
inanırsan geçecek.
Domino taşlarınında bir sonu vardır zamanla yıkılacak bir şey kalmaz.
2002-2017 umarım sadece bu kadardır daha fazlası olmasın.
içinde bulunduğumuz dönem.
Anlamsız bir döngünün içinde mahpus olduğunuz, bu döngünün kırılacağı ana kadar (belki de hiç kırılmayacak...kişisel gelişim safsatalarının amk) yani hareket edebilecek konuma gelene kadar ebenizin deryasını hoplatan bir dönemdir.

anlamlı bir hayat, diyalektik parçalardan oluşan hayattır. Döngüde ki esaret hali iş/oluş hareket yaratmaz ve her tezin bir antitezi vardır. Ne diyor bu manyak diyenler için ileriye bir hareketten bahsediyorum. diyalektik sürecin başlayabilmesi, devam edebilmesi ve sonlanabilmesi için hareket, devinim, çatışma şarttır.sonucu sentezdir...diyalektik sürekli olursa sentezler o derece fazla olacak ve kötü dönem dediğiniz zamanlara "derdini sikeyim" diye bakacaksınız ve taa ki bir kötü dönemin içine girdiğiniz an'a dek...burada koşul maddeden bağımsız aşkın bir hakikat...
Hakikati kavramak en kaba tabirle hakikate ulaşmak yolundaki her devinim kötü adleddiğiniz zamanların sarsıntısını daha bir azaltacak elbet...maddeye verilen kudret, bağlılık, tapınma, maddeyi kaybetme korkusu ise farkında olmadığınız daha da kötü dönemlerin aldatıcı yüzü olacak. Sonra şifa mı?
Nah bulursunuz...modern putperestler sizi amk.
Bu dönemden geçen insana tavsiye vermeye kalkmak itliktir puştluktur vicdansızlıktır ve dahi zulümdür.
Ne yapak kardeş mi diyorsunuz?

tavsiye verecekler, verdiğini zannedenler boş boş konuşmayı bırakın ve elinizi uzatın.

merak etmeyin elinizi tutarsa, kendinde o gücü bulursa sizi dibe çekmez.
kendini dipten yukarıya doğru çekmeye çalışır.
etrafınızda dibin en dibinde birilerinin olduğunu düşünüyorsanız, hayatının çok kötü bir döneminde ayakta durmaya çalışan bir arkadaş dost sevdiğinizin olduğuna şahit iseniz ona elinizi uzatın, sonra da kalbinizi.
o, diyeceklerinizi zaten biliyor.
regl dönemi.
öyle bir dönem yoktur. her şey her zaman olabildiğince kötüdür.
Dönem olarak zor bir dönemde mi dünyaya geldik diye düşünüyorum. Dünya çalkalanıyor. Ülkenin etrafında savaş var, ülkenin her tarafında mülteciler ki ben bile olduğum yerden çıkamıyorum artık nasıl bir psikoloji olduysa. Ekonomi deseniz sizlere emanet. Her taraf inşaat, trafik berbat, insanlar barut fıçısı gibi, hava ya çok sıcak ya da devamlı yağışlı. Haberlerde dezavantajlı bir kişinin haberinden sonra magazine haberlerine geçiliyor. Anksiyete bir taraftan. Nükleer bombalar gündemde, barış güvercini uçuranlar var hâlâ. Dünyayı anlayabilmiş değilim.
Benim şuanki dönemim sığıntıyım resmen.
depresyonun sonucudur.
görsel

Beklentiyi düşük tutmak lazım.
Her insanın hayatta bir şekilde içinde bulunduğu dönem.
Süreçte değil, sürecin sonunda ruhunuzdaki gücü görürsünüz.
Belkide herseyin iyi gittigini dusundugumuz dönemler herseyin muthis bir sekilde kötu gittigi donemlerdir.ornegin iyi durumlar silsilesini kotu durumlarin baslangicuna bir giris bir hazirlik evresi oldugunu dusunursek belkide bu iyi durumlar kotu ve kotu durumlarin pesi sira geldigi donemlerin iyi durumlarin olusumuna hazirlik donemi oldugunu dusunursek bu donem gercekten iyi donem sayilabilir. Aslinda her halti kotuleme ve iyileme , negatif ve pozitifleme isini kendimiz uyduruyoruz . Belkide gucumuzun yetmedigi yada caba sarfetmek ,zoru kolaya evriltmek icin irademiz kalmadiginda o durumu yada adı herneyse kötü ve felaket kategorisine yerlestiriyoruz.
başlığı açan kişiye çok teşekkürler her şeyi ayrı yazdığı için.
Insanın bahtı hiç açılmaz,hayat yüzüne gülmez mi
Hayatımın her günü insanların daha önce hiç fark etmediği mutsuzluklarla dolu.
Herkesi bir bir silme aşamasındayim. Her şey kritik,ya onları silicem ya kendimi.