bugün

harika bir ekonomisi; vergileri yok denecek kadar az; benzin ve internet fiyatları en ucuz; sağlığı cillop; eğitimi şükela ve kira derdi nema problema olan; bir elimde cımbız bir elimde ayna, umrumda mı dünya denilen türkiye'de gözlerden kaçan büyük eksiklik. ülke olarak bi' rahatlık batması var ama ne diyorduk ama bulundu sonunda. halbuki tüm sorun bir kadının sezeryanla doğum yapmasıymış.
çünkü bizim eğitim sorunumuz yok.

çünkü bizim sağlık sorunumuz yok.

çünkü bizim ekonomik sorunumuz yok.

çünkü bizim güvenlik sorunumuz yok.

evet tek sorunumuz sezeryan ve kürtajın var olması.

tamam eyvallah kürtaj yasaklansın. sonra ne olsun mesela; tecavüze uğrayıp hamile kalan kızlarımız o bebeği doğurmak zorunda kalsın bide zaten tecavüzcüsüyle evlendirildiği için bu ülkede darbe üstüne darbe küçük yaştaki kadına. kürtaj yasaklansın evli çiftler istemedikleri çocuklara sahip olsunlar. belki bir kaç kişi buna abi korunma yolları var o kadar da salak olmasınlar diyebilir ama bazen o korunma yolları da işe yarayamıyabiliyor bu herkesin bildiği bir gerçektir. tamam kürtaj yasaklansın sakat çocuklar doğsun. ve hayatları boyunca o çocuklar birine muhtaç halde yaşasınlar.

hadi sezeryana gelelim. yahu anlamıyorum gerçekten anlamıyorum. bunu ilkokula giden çocuğa sorsan o bile sana olması gerekeni söyler. bir kadının normal doğumda çektiği acı zaten az buz bir şey değil. hadi onu geçtim zaten en sağlıklı doğum yöntemi o eyvallah ama bunun birde farklı boyutu var düşünülmesi gereken. çocuk ters geliyor diyelim. napacaksın bırakalım anne de çocuk da ölsün mü. ya da annenin bazı sorunları var bu da normal doğuma izin vermiyor kadın ölsün mü. tamam keyfinden sezeryan yaptıranlarda var ama biz kim oluyoruz ki insanların seçimlerine karışabiliyoruz. madem 3 çocuk isteniyor sezeryan da olsa normal de olsa o çocuk doğuyo mu doğuyo.

ya bırakalım da herkes işini yapsın. doktor karar versin doğumun nasıl yapılacağına. daha üst düzeyde bulunan ve yukarıda bahsettiğim sorunlarla ilgilenmesi gereken insanlarda onlarla ilgilensin. ayrıca baktım da yukarıda ki sorunlara zaten hangi mantıklı anne- baba böyle bir ortama 3 çocuk getirmek ister o da ayrı bir konu.
kadın kolları kongresinde kadınlara hitap ediyordu sanırım, çünkü mutfaktan dinliyordum da, bir ara gidip baktım tv ye başbakanın arkasındaki panoda öyle yazıyordu. kadınlara hitap edilirken herhalde bunlardan basedilir ki adam detaylıca anlattı zaten.( nacizane bu noktaya dikkat çekelim dedik, maksadımız forum chat tarzı değil! sayın yetkili).
(bkz: tüm kuşları siktik bir leylek kaldı).
güncel Önemli Başlıklar